Rezultate te kerkimit per termin: +Liceun +Artistik +Jordan

Meta: total 202 / total_found 202 / time 0.000 / keyword[0] liceun / docs[0] 892 / hits[0] 1117 / keyword[1] artistik / docs[1] 9831 / hits[1] 15199 / keyword[2] jordan / docs[2] 2034 / hits[2] 2627 /
Ora News pranë 9 familjeve të efektivëve të rënë në detyrë
  • 2017-03-11

Ora News pranë 9 familjeve të efektivëve të rënë në detyrë

Gjatë përpjekjeve për të ndërtuar një shtet demokratik pas rënies së komunzimit, në 26 vite kanë humbur jetën 300 efektivë të policisë në krye të detyrës. Sakrificat njerëzore kanë ndodhur në përballje me krimin ose gjatë aksidentimit në patrullimet e përditshme. Viktimat kan

No Pic available
  • 2017-03-04

Nga Franca në Tiranë, violinisti Hasan Bakalli dhe pianistja Geisu Basha koncert te Artet

Me mbështetjen e Ambasadës Franceze në Shqipëri, u çel të enjten në mbrëmje në Universitetin e Arteve Tiranë, koncerti i violinistit franko-shqiptar Hasan Bakalli dhe pianistes Geisu Basha. Ambasadori i Francës në Tiranë, Bernard Fitoussi, i pranishëm në këtë koncert shprehu vlerës

Rrëfimi i Pëllumb Kullës: Miqësia me Ndrenikën, si na përzgjodhën bashkëshortet gjatë një provimi
  • 2017-01-23

Rrëfimi i Pëllumb Kullës: Miqësia me Ndrenikën, si na përzgjodhën bashkëshortet gjatë një provimi

Nga Pëllumb Kulla SI KRONIKAN I NJË SHKOLLE ARTI Ideja e këtij shkrimi lindi para disa ditësh, ngaqë i dha shkëndijë kremtimi i 75-vjetorit të Robert Ndrenikës, elementit më të ndritur të asaj shkolle. Dhe më shumë se të një shkolle, unë mora përsipër të jem kronikan i grupit stu

Rrëfimi i shokut të kursit Pëllumb Kulla: Miqësia me Robert Ndrenikën dhe si na përzgjodhën bashkëshortet gjatë një provimi
  • 2017-01-23

Rrëfimi i shokut të kursit Pëllumb Kulla: Miqësia me Robert Ndrenikën dhe si na përzgjodhën bashkëshortet gjatë një provimi

Nga Pëllumb Kulla Ideja e këtij shkrimi lindi para disa ditësh, ngaqë i dha shkëndijë kremtimi i 75­vjetorit të Robert Ndrenikës, elementit më të ndritur të asaj shkolle. Dhe më shumë se të një shkolle, unë mora përsipër të jem kronikan i grupit studentor të njërit kurs të

INTERVISTA/ Ëndrra e paplotësuar e Ergi Dinit
  • 2016-11-23

INTERVISTA/ Ëndrra e paplotësuar e Ergi Dinit

Mbrëmjen e djeshme, të gjitha ata që e njohën nga afër e nga larg, i mbërtheu trishtimi dhe dhimbja, për ikjen e tij të menjëhershme. Ergi Dini, fituesi i edicionit të 3 të  X Factor Albania u nda nga jeta tragjikisht pas një aksidenti të rëndë, që pësoi me motorr sëbashku me shok

No Pic available
  • 2016-11-22

Lamtumirë Ergi Dini! Këngëtari përcillet mes lotësh e dhimbjesh të familjarëve

Mes lotëve e dhimbjes të afërm, miq dhe bashkëpunëtorë i dhanë lamtumirën e fundit këngëtarit Ergi Dini, i cili u nda tragjikisht nga jeta në moshën 22 vjeçare. Shumë prej tyre në këtë ditë i kanë humbur fjalët, duke mos e besuar ende ndarjen me Ergin, me të cilin kishin parashi

Rama dhe Veliaj përurojnë Liceun Artistik
  • 2016-10-27

Rama dhe Veliaj përurojnë Liceun Artistik

Kryeministri Edi Rama dhe kreu i Bashkisë së Tiranës, Erjon Veliaj inauguruan sot ambientet e reja të Liceut Artistik në Tiranë. Kryeministri Edi Rama, ish-nxënës i kësaj shkolle u shpreh se Liceu e ka detyrim të jetë qendër e ekselencës shqiptare. Ai kujtoi degradimin për vite me rad