Rezultate te kerkimit per termin: +Liceun +Artistik

Total: 571
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:08.392Z

Bojkotohet mësimi në Liceun Artistik, mësuesit prej dy muajsh pa rroga

Mësuesit e Liceut Artistik në Tiranë kanë vendosur dje njëzëri bojkotimin e mësimit deri në shlyerjen e detyrimeve që ky institucion ka ndaj tyre. Ata janë shprehur se prej dy muajsh nuk kanë marrë pagat, duke cilësuar si fajtor për situatën e krijuar ish-drejtorin e shkollës. Liceu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:12.555Z

Dy japoneze në Liceun Artistik të Tiranës

Dy vajza japoneze ngjisin çdo ditë shkallët e liceut artistik "Jordan Misja". Pasioni për artin i ka sjellë dy 15-vjeçaret në Tiranë. Larg familjeve të tyre, Moe Minami ndjek kursin e baletit, ndërsa Hazuki Watanabe studion për violë. Prej shtatorit të vitit 2008 të dyja vajzat ndjekin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:19.042Z

Një rrëfim për Liceun Artistik, në prag të 70-vjetorit të tij

Çfarë meriton rruga më e bukur e Tiranës… Etleva Kolnikaj (Kelliçi)* Kushdo që do të lexojë këto radhë, sapo të shikojë titullin, me siguri do të ndalet të marrë me mend se për cilën rrugë bëhet fjalë. Dikush që ndodhet në Tiranë vetëm pas viteve 90, natyrshëm do të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:18.215Z

Rama dhe Veliaj përurojnë Liceun Artistik

Kryeministri Edi Rama dhe kreu i Bashkisë së Tiranës, Erjon Veliaj inauguruan sot ambientet e reja të Liceut Artistik në Tiranë. Kryeministri Edi Rama, ish-nxënës i kësaj shkolle u shpreh se Liceu e ka detyrim të jetë qendër e ekselencës shqiptare. Ai kujtoi degradimin për vite me rad

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:57.778Z

Durrës, 6-vjeçarja autike në Liceun Artistik, debat mes mësuesve e prindërve

DURRES-Pranimi i një vajze 6 vjeçare me elemente autizmi në liceun artistik “Jan Kukuzeli” në Durrës, ka hapur një debat të madh në shkollë mes komunitetit të prindërve, mësuesve edhe Drejtorisë së shkollës. Ajo është vogëlushja Aleksandra, e cila ka fituar të drejtë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:08.397Z

Liceu Artistik, bojkotohet pa afat mësimi

Bojkotohet pa afat mësimi në liceun artistik “Jordan Misja” në kryeqytet. Vendimi është marrë dje nga 200 arsimtarët e kësaj shkolle, të cilët kanë dy muaj pa marrë pagat. Rreth 200 mësues të liceut artistik “Jordan Misja” në kryeqytet kanë bojkotuar ditën e djeshme mësim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:12.355Z

Mësuesja rreh nxënësen te Liceu Artistik

Një nxënëse e klasës së tretë ka rënë pre e dhunës së mësueses gjatë një konflikti në Liceun Artistik në Tiranë. E mitura dyshohet se është rrahur nga mësuesja Marina I., të cilën policia e ka dërguar për ndjekje penale në prokurori. Burimet zyrtare nga Drejtoria e Policisë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama