Rezultate te kerkimit per termin: +Lichtsteiner

Meta: total 155 / total_found 155 / time 0.000 / keyword[0] lichtsteiner / docs[0] 155 / hits[0] 189 /
Shqiponja, pendohen Xhaka e Shaqiri: Budallik nëse e bëjmë përsëri!
  • 2018-09-04

Shqiponja, pendohen Xhaka e Shaqiri: Budallik nëse e bëjmë përsëri!

Granit Xhaka dhe Gjerdan Shaqiri u bënë protagonistë të padiskutueshëm në kampionatin botëror Rusi 2018, pasi arritën ti shënojnë Serbisë dhe festuan me simbolin e shqiponjës dykrenare, të shoqëruar edhe nga kapiteni helvet, Stephan Lichtsteiner. FIFA hapi një hetim për atë rast dhe

Shqiponja, nis mbledhja e parave për gjobën e FIFA-s ndaj Xhakës e Shaqirit
  • 2018-06-25

Shqiponja, nis mbledhja e parave për gjobën e FIFA-s ndaj Xhakës e Shaqirit

Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri i shpëtuan pezullimit nga FIFA, por u gjobitën me nga 10 mijë franga zvicerane, për festimin e tyre me simbolin e shqiponjës dykrenare. Po me gjobë monetare, por vetëm me 5 mijë franga, u ndëshkua edhe kapiteni i Zvicrës, Stephan Lichtsteiner, që gjithasht

Shqiponja pushton Rusinë, futbollisti arab feston si kuqezi (Video)
  • 2018-06-25

Shqiponja pushton Rusinë, futbollisti arab feston si kuqezi (Video)

Salem Al Dawsari ishte heroi i Arabisë Saudite në përballjen me Egjiptin, pasi goli i tij në minutat shtesë solli një fitore 1-2 që e katapulton kombëtaren nga Gjiri Persik në vendin e tretë në Grupin A. Por përveç golit me shumë vlera për kombëtaren debutuese në Kupën e Botës, aj

Buffon nuk ia del, Juve me 3 mungesa drejt derbit të Italisë
  • 2017-12-09

Buffon nuk ia del, Juve me 3 mungesa drejt derbit të Italisë

Gigi Buffon nuk ia ka dalë të jetë i gatshëm për takimin e nesërm të Allianz Stadium-it, mes Juventusit dhe Interit. Kapiteni i bardhezinjve bëhet kështu mungesa e parë e madhe, në derbin e Italisë, duke braktisur skuadrën në një nga sfidat më të rëndësishme të sezonit. Mungesa e

Igli Tare, mbreti i merkatos në Itali. Ja transferimet më të zgjuara
  • 2017-11-01

Igli Tare, mbreti i merkatos në Itali. Ja transferimet më të zgjuara

Nga Lichsteiner te Strakosha, nga Keita Balde te Luis Alberto. Lazio po rezulton një minierë e vërtetë, një klub që vetëm disa vite më parë rrezikoi falimentimin, por tashmë është një nga klubet me financat më të shëndosha në Serie A. Presidenti Lotitto e mbylli fushatën e merkatos

No Pic available
  • 2017-10-29

Luhet Milan-Juve, Italia mban frymën, formacionet dhe disa statistika për supersfidën

Milan-Juventus është supersfida e Seria A, që mezi pritet nga opinioni futbolldashës mbarëbotëror, jo vetëm në Itali. Kjo ndeshje do të luhet sonte, në San Siro, ora 18:00. Trajneri Masimilliano Allegri e gjen përsëri sulmin, ndërsa Vicenso Montella konfirmon modulin 3-4-2-1. Kuqezinjt

No Pic available
  • 2017-04-27

Lippi lartëson Juventusin: Pse mund të fitojë tripletën

Marcello Lippi është shumë i qartë se kush është favorit këtë sezon për ta fituar Ligën e Kampionëve. Trajneri aktual i Kinës është i bindur se ekipi i Juventusit, që ai udhëhoqi për dy faza (1994-1999 dhe 2001-2004), i ka të gjitha mundësitë të triumfojë. Ai, gjithashtu, tha n