Rezultate te kerkimit per termin: +Lici

Total: 451
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:59.230Z

Ndahet nga jeta aktori Arqile Lici

Tirane, 12 Tetor/ATSH/Megi Zonja/.- Është ndarë nga jeta në moshën 62 vjecare, pas një ataku kardiak aktori dhe ish drejtori I teatrit "Bylis", Arqile Lici. Arqile Lici mbart në aktivitetin e tij profesionale disa role emblematike të Teatrit dramatik të Fierit, si dhe në filmin shqiptar. S

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:59.590Z

Prokuroria terhiqet nga Petrit Lici

Plot nje vit pasi e kerkoi qe te vinte si deshmitar ne Gjykaten e Krimeve te Renda, prokuroria heq dore nga deshmitari kryesor ne gjyqin ndaj Bandes se Lushnjes, Petrit Lici, i njohur si njeriu qe me pendesen e tij fundosi Banden e Lushnjes. Prokuroret i thane gjykates se nuk e shohin te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:29.184Z

Ceshtja "Lici" ne Gjykaten e Tiranes

Redinalda Caushaj Tirane - Lirimi me kusht apo jo i te penduarit te Bandes se Lushnjes, Petrit Lici, do te vendoset nga Gjykata e Tiranes. Dje, gjykatesja e gatshme, Etleva Deda, e cila ka marre ne shqyrtim kerkesen e paraqitur nga ana e Prokurorise se Krimeve te Renda, ka shpallur dje moskompetence

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:30.389Z

"Banda e Lushnjes", i penduari Lici kerkon lirine

Tirane-I penduari i "Bandes se Lushnjes" kerkon lirimin e tij me kusht nga ana e gjykates. Pas shpalljes se moskompetences nga ana e Gjykates se Krimeve te Renda Petrit Lici i eshte drejtuar Gjykates se Tiranes ku edhe kerkon lirimin e tij me kusht. I pandehuri qe vuri me krahe pas murit te gjithe a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:59.227Z

Shuhet ne moshen 62-vjecare aktori Arqile Lici

PUBLICITET Aktori dhe ish drejtori i teatrit Bylis Arqile Lici eshte ndare nga jeta ne moshen 62-vjecare pas nje ataku kardiak Arqile Lici mbart ne aktivitetin e tij profesionale disa role emblematike te Teatrit dramatik te Fierit si dhe ne filmin shqiptarbr br Disa nga rolet ku a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:35.357Z

Petrit Lici heq dore nga lirimi me kusht

Tirane - I penduari i Bandes se Lushnjes, Petrit Lici, i ka dhene fund procesit gjyqesor ndaj lirimit te tij. Ndersa dje do te zhvillohej seanca e radhes ne ngarkim te tij, Lici kishte paraqitur nje kerkese ne gjykate, ku edhe kerkonte pushimin e ceshtjes. Kjo gje eshte vendosur me pas edhe nga ana

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:53.703Z

Shkoder pajtim gjaku mes familjeve Paja-Lici

Janë zgjatur sërish duart e pajtimit në qarkun e Shkodrës. Viti i ri 2012 në ditën e tretë të tij ka shënuar faljen e gjakut për familjen Paja, një akt bujar, i cili erdhi nga familja Lici në Golem, komuna Rrethinë. Drejtuesit e shoqat

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama