Rezultate te kerkimit per termin: +Lidershipi

Meta: total 1000 / total_found 4762 / time 0.002 / keyword[0] lidershipi / docs[0] 4762 / hits[0] 6158 /
No Pic available
  • 2017-06-26

Nga Blendi Fevziu/ E djathta ka bojkotuar PD

Nga Blendi Fevziu/ Ka ende shumë për tu numëruar, por tendenca e këtyre zgjedhjeve duket tashmë qartë. PS me gjasë do të qeverisë e vetme, duke pasur në autobusin e saj elektoral votat e thuaj gjysmës së Shqiptarëve. LSI jo vetëm ka konfirmuar votat e marra në një koalicion në 2013,

No Pic available
  • 2017-06-24

Rama, Basha apo Meta? Analiza e Blendi Fevziut për 25 qershorin: Ja kush e fiton luftën

Gazetari Blendi Fevziu ka komentuar situatën politike në vend, ndërsa në fokus të analizës së tij sjell tre emrat më të rëndësishëm të politikës shqiptare, Edi Ramën, Ilir Metën dhe Lulzim Bashën. Fevziu thekson se këta tre personazhe janë në luftë për fitore, ndërsa si kurrë

No Pic available
  • 2017-06-08

Meta: Koalicioni PS-LSI ngeles dy vitet e fundit. Ne zyren time deputetë të PS-së që donin të iknin nga Rama

Presidenti i ardhshem, dikur ish kryetari i LSI-se i cili ne 2013 firmosi marreveshjen e koalicionit PS-LSI vlereson se dy vitet e fundit ai nuk ka funksionuar  madje nuk ka kaluar as klasen. Ne intervisten per “Opinion” Meta akuzon Ramen se ka tentuar te përdor nje deputet te

No Pic available
  • 2017-06-04

Thaçi: Dita kur Serbia do të njohë Kosovën po afron

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka deklaruar për mediat kroate se dita kur Serbia do të njohë Kosovën po afron. Thaçi: Ne do të punojmë për vazhdimin e dialogut për fqinjësi të mirë mes Kosovës dhe Serbisë deri në një proces bashkëpunimi normal  të një pajtimi, por dhe t

No Pic available
  • 2017-06-03

Thaçi flet shqip në TV serb: Beogradi të largohet nga miti për Kosovën

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se Serbia duhet të largohet nga miti për Kosovën dhe të shikojë nga e ardhmja. Në një intervistë me televizionin serb N1 Info, Thaçi deklaroi se edhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, e di se Kosova është e pavarur dhe sovrane. Thaci

Ngjela: Topalli-Selami-Bregu të rrinë gati, pas humbjes së Bashës marrin PD
  • 2017-05-28

Ngjela: Topalli-Selami-Bregu të rrinë gati, pas humbjes së Bashës marrin PD

Spartak Ngjela ka komentuar vendimin e Lulzim Bashës për të lënë jashtë listave të PD disa nga eksponentët kryesorë të kësaj force politike, siç është Jozefina Topalli, Eduart Selami dhe Majlinda Bregu. Përmes një shkrimi të publikuar në faqen e vet në Facebook. Ngjela shprehet se

Ngjela Topalli-Selami-Bregu të rrinë gati, pas humbjes së Bashës, ata marrin PD
  • 2017-05-27

Ngjela Topalli-Selami-Bregu të rrinë gati, pas humbjes së Bashës, ata marrin PD

Spartak Ngjela ka komentuar vendimin e Lulzim Bashës për të lënë jashtë listave të PD disa nga eksponentët kryesorë të kësaj force politike, siç është Jozefina Topalli, Eduart Selami dhe Majlinda Bregu. Përmes një shkrimi të publikuar në faqen e vet në Facebook. Ngjela shprehet se