Rezultate te kerkimit per termin: +Lidia

Total: 115
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:46.714Z

Anton Çehov, Dashuria e ndaluar me Lidia-n

Gazeta ShqipBiografët kanë ende dyshime nëse kjo histori dashurie, që thuhet se zgjati dhjetë vjet, është e vërtetë. Vet Lidia Avilova e ka rrëfyer në autobiografi. E martuar dhe me fëmijë ajo nuk u divorcua kurrë, por vdiq duke përqafuar varrin e Çehovit Lidia Alekseevna Avilova ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:15.837Z

Lidia Cardinale, sfilatë mode në Vlorë

Mbi 60 modele veshjesh u prezantuan të martën në mbrëmje në sfilatën e stilistes italiane, Lidia Cardinale, organizuar në një prej hoteleve të vendosura pranë bregdetit të Ujit të Ftohtë në Vlorë, organizuar nën kujdesin e Konsullatës së Përgjithshme të Italisë në këtë qytet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:16.089Z

Stlistja italiane, Lidia Cardinale, tregon për projektet në Shqipëri

"Është kontakti i parë që vendos me Shqipërinë përmes një qyteti të bukur  si Vlora”, thotë stilistja italiane Lidia Cardinale. me një karrierë 25 vjeçare në këtë fushë, e cila mbrëmjen e dy ditëve më parë prezantoi në qytetin bregdetar shqipar 60 modele

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:20.521Z

Lidia Capa, piktorja e heshtur që flet bukur me shqisën e penelit

Piktorja e talentuar Lidia Capa, vjen nga shtresa e Personave me Aftësi të Kufizuar, ajo nuk flet dhe dëgjon. Por kjo mungesë aftësie, ku realiteti i zhurmshëm nuk depërton te ajo, nuk e ka ndaluar atë që të sfidojë në jetë, të shprehet bukur nëpërmjet talentit dhe pasioni për piktu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:41.962Z

Vrau ish-te dashuren dhe te fejuarin e saj dyshohet dhe per kusheririn

Transmetuar me 27042014 - 1743 Mozzate 27 prill 2014 NOAal- Tashme qe trupi i Silvio Mannina u gjet hetimet e nisura me 1 mars per vrasjen e Lidia Nusdorfi ne Itali mund te cilesohen te mbyllurabr br Por gjerat duket se nuk jane saktesisht keshtu pasi mund

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:53.578Z

Godet peshkaqenin, 14 vjeçarja shpëton nga vdekja

Me tavolinën e saj të sërfit një adoleshente nga Australia ka zhdëpur në dru një peshkaqen 1.5 metra. 14 vjecarja Lydia Ward po bënte serf me vëllain e saj  në afërsi të Invercargill në New Zealand kur ndodhi sulmi. Kishte prekur me këmbë peshkaqenin dhe kishte kuptuar me kë kis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:15.829Z

Më shumë se 60 modele në Vlorë veshin stilin italian të Ledia Cardinale

Mbi 60 modele veshjesh u prezantuan të martën në mbrëmje në sfilatën e stilistes italiane, Lidia Cardinale, në Hotel Restorant “Neë York”, pranë bregdetit të Ujit të Ftohtë në Vlorë, organizuar nën kujdesin e Konsullatës së Përgjithshme të Italisë, në këtë qytet. P

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama