Rezultate te kerkimit per termin: +Ligji

Meta: total 1000 / total_found 59555 / time 0.024 / keyword[0] ligji / docs[0] 59555 / hits[0] 110138 /
No Pic available
  • 2017-06-26

Zguri, thirrje komisionerëve: Mbyllni numërimin dhe tabeloni rezultatin

Kryetar i KQZ, Klement Zguri i ka bërë thirrje të gjithë numëruesve që të vijojnë procesin e numërimit pa ndërprerje për të arritur në rezultatin final. Në një dalje për mediat, ai i ka garantuar mbështetjen e KQZ për çdo problematike. Zguri  i bëri thirrje të gjitha partive po

No Pic available
  • 2017-06-25

Ministri Demiraj, porosit Policinë: Jeni nën monitorim të rreptë

jë ditë para se shqiptarët tu drejtohen kutive të votimit për të zgjedhur Kuvendin e ri, Ministri i brendshëm Dritan Demiraj, i ka bërë thirrje Policisë së Shtetit që të zbatojë me përpikmëri ligjin dhe të garantojë procesin zgjedhor si dhe të mbrojë qytetarët shqiptarë. Porosi

No Pic available
  • 2017-06-25

Mjeti i antikontrabandës në zgjedhje, Task-Forca: Të arrestohet punonjësi

Task-Forca i bën thirrje Policisë së Shtetit për bllokimin e automjetit dhe arrestimin në kushtet e flagrancës të punonjësit të Drejtorisë së Përgjithshme të Doganave me inicialet I.Z. Përmes një deklarate për mediat, Tasf-Forca thotë se ky person, në kundërshtim flagrant me VKM 4

No Pic available
  • 2017-06-25

Peleshi: Askush të mos guxojë të cënojë zgjedhjet, i marrë ai që e bën

Kandidati për deputet i PS-së në qarkun e Korçës, Niko Peleshi, ka apeluar të gjitha forcat politike që të mos guxojnë të cënojnë proçesin zgjedhor. Peleshi tha se institucionet do të veprojnë për çdo të marrë apo të çmendur që do të vërë dorë mbi proçesin. Peleshi: Me sa

No Pic available
  • 2017-06-25

Task Forca për zgjedhjet: Policia dështoi! Dyshime për dekonspirime

Task Forca për zgjedhjet e drejtuar nga zv/kryeministrja Ledina Mandija ka zhvilluar mbledhjen e radhës në orët e pasdites së sotme. Në deklaratën e shpërndarë thuhet se zyra e kryetarit të Task-Forcës  ka adresuar në Polici 20 raste të denoncuara nga subjekte elektorale dhe qyteta

No Pic available
  • 2017-06-25

Thirrja e kreut të KQZ: Mos ndaloni numërimin, është shkelje ligji

Kryetari i KQZ, Klement Zguri tha se vendimi për të ndërprere procesin e numërimit është një shkelje e ligjit. Në një dalje për mediat në orët e vona, Zguri i bëri thirrje KZAZ që të mos marrin vendime të tillë për të ndërprerë procesin e numërimit. Zguri: Jam këtu për t

No Pic available
  • 2017-06-24

Rusia kërcënon me bllokimin e postës së mesazheve të kriptuara Telegram

Rusia kërcënoi sot me bllokimin e postës së mesazheve të kriptuara Telegram, duke e akuzuar se nuk po ofron informacionet e parashikuara nga ligji, në një kohë ku autoritetet kërkojnë të forcojnë kontrollin ndaj shërbimeve on line në luftën kundër terrorizmit. Agjencia ruse e sistemi