Rezultate te kerkimit per termin: +Ligjvnsit

Meta: total 65 / total_found 65 / time 0.000 / keyword[0] ligjvnsit / docs[0] 65 / hits[0] 88 /
Grupi i PS shtyn miratimin n seanc t ndryshimeve pr Nëpunsin Civil
  • 2014-03-25

Grupi i PS shtyn miratimin n seanc t ndryshimeve pr Nëpunsin Civil

Grupi Parlamentar i Partis Socialiste ka vendosur t shyj votimin n Kuvend t ndryshimeve n ligjin pr Npunsin Civil. Vendimi sht marr pasi shpresohet n nj takim mes Kryeministrit Edi Rama dhe kreut t opozits Lulzim Basha, megjithse ftesa q Kreu i Qeveris i bri kryetarit t PD-s kishte lidhje vetm me

No Pic available
  • 2010-09-02

Ligjet me 84 vota, në çdo moment që gjendet kompromisi

Sesioni i ri, Konferenca e Kryetarëve sot cakton axhendën Ligjet q krkojn 84 vota, do t diskutohen n Kuvend n do moment q gjendet kompromisi mes PD-s dhe PS-s. Do t jet pikrisht mbledhja e sotme e Konferencs s Kryetarve, e cila do t prcaktoj axhendn e Kuvendit me nisjen e sesion

No Pic available
  • 2010-09-01

Parlamenti shqiptar, pas 60 vitesh, bëhet si ai Evropian

Ambiente moderne për deputetët, gazetarët e të ftuarit Kuvendi i Shqipris tashm do t ket nj sall trsisht t re. Pr her t par pas 60 vjetsh shtnj ndrhyrje trsore n salln e seancave plenare, e cila pritet t jet me nj pamje si e Parlamentit Evropian, ku ne synojm t bhemi pjes me

No Pic available
  • 2010-08-18

SHBA dhe lufta për xhamitë

Tashm rasti i kundrshtive pr xhamin q myslimant duan t ndrtojn n Manhatan nuk sht rasti i vetm n SHBA. Numrohen me dhjetra rastet e prpjekjeve t tilla t komunitetit mysliman q kundrshtohen nga opinioni publik amerikan. Nj armiqsi e re kjo, t ciln Obama nuk duhet ta toleroj “Kjo sht Amerika, n

No Pic available
  • 2010-07-27

Seanca e fundit plenare, përplasje fizike mes deputetëve

Konflikt mes deputetëve të Beratit, Braçe e Maliqi Kuvendi mbyll punimet pr kt sesion parlamentar mes debateve dhe prplasjeve fizike mes deputetve. Ndryshimet n buxhetin e vitit 2010, por dhe diskutimet e palve kan sjell reagimin e ligjvnsve socialist, t cilt, n krkim t fjals,

No Pic available
  • 2010-07-23

Ligji i SHISH-it, shtyhet diskutimi me 24 orë

Meta, pro shtyrjes: Nuk kanë përfunduar konsultimet me NATO-n Ligji pr Shrbimin Informativ Shtetror ka shkaktuar debate t forta n seancn e djeshme plenare. Menjher pas nisjes s seancs, kreu i deputetve socialist, Gramoz Rui, ka krkuar t hidhet n votim shtyrja e tij nga ana e Kuv

No Pic available
  • 2010-07-21

Lulzim Basha: Ja si i plotësuar 3 kushtet për vizat

Hetimi, bashkëpunimi me prokurorinë, maksimal Shqipria i ka prmbushur plotsisht 3 kriteret shtes t prcaktuara nga Komisioni Evropian pr liberalizimin e vizave. Konfirmimi sht dhn nga ministri i Brendshm, Lulzim Basha, gjat seancs dgjimore t zhvilluar dje n Komisionin e Ligjeve.