Rezultate te kerkimit per termin: +Ligoraq +Karamelo

Meta: total 140 / total_found 140 / time 0.031 / keyword[0] ligoraq / docs[0] 228 / hits[0] 280 / keyword[1] karamelo / docs[1] 155 / hits[1] 316 /
Betohen dy deputetët e rinj të opozitës, e treta mungonte!
  • 2019-03-28

Betohen dy deputetët e rinj të opozitës, e treta mungonte!

Në nisje të seancës së sotme parlamentare, janë betuar dy deputetët e rinj të opozitës. Kështu kreu i Ballit Kombëtar, Adriatik Alimadhi, u betua duke zënë vendin e Agron Shehajt, ish-deputet i Vlorës. Ndërkohë Arben Elezi, zuri vendin e Edmond Spahos, si deputet për Elbasanin. Krye

Parlamenti bëhet me 99 deputetë, KQZ ndan 3 mandate të reja (EMRAT)
  • 2019-03-27

Parlamenti bëhet me 99 deputetë, KQZ ndan 3 mandate të reja (EMRAT)

Parlamenti i Shqipërisë është shtuar sot me tre deputetë të rinj, pasi Komisioni Qendror i Zgjedhjeve u mblodh për tu dhënë mandatin këtyre kandidatëve, që vinë nga radhët e PD dhe LSI, duke mos pranuar të digjen siç bëri opozita e bashkuar. Një nga kandidatët që tashmë e ka plo

Pranoi mandatin, kërcënohet deputeti i PD Ligoraq Karamelo: Tradhtar!
  • 2019-03-19

Pranoi mandatin, kërcënohet deputeti i PD Ligoraq Karamelo: Tradhtar!

Kreu i OMONIA-s në Korçë, Ligoraq Karamelo, i cili pranoi një javë më parë mandatin e ofruar nga KQZ si deputet që do të plotësojë vendin e lënë bosh nga Valentina Duka e PD-së në Kuvend, është kërcënuar me jetë. Mësohet se Karamelo është kërcënuar me jetë nga tre persona,

Ftesë për synetllëk, demokratët tallin opozitën e re!
  • 2019-03-13

Ftesë për synetllëk, demokratët tallin opozitën e re!

Të rinjtë e Partisë Demokratike tallin kandidatët që pranuan mandatin e deputetit. Ata kanë mbushur me fletushka hyrjen e Parlamentit, në nisje të seancës së sotme. Emrat e burrave i kanë deformuar si shenjë zhburrërimi, ndërsa emrat e grave i kanë ironizuar. Ligoraq Karamelo është

Betohen deputetët e rinj, Ahmetaj iu jep një këshillë
  • 2019-03-13

Betohen deputetët e rinj, Ahmetaj iu jep një këshillë

Seanca e sotme parlamentare ka nisur me betimin e 7 deputetëve të rinj të opozitës. Sot u betuan Lefter Maliqi, Alban Zeneli, Ligoraq Karamelo, Majlinda Halilaj, Ediola Braha, Edlira Hyseni, Elda Hoti. Ndërkohë deputeti i PS, Arben Ahmetaj i uroi suksese deputetëve të rinj, duke i kërkuar q

Armiq të Ramës, por opozita e re voton pro projektligjeve të qeverisë
  • 2019-03-13

Armiq të Ramës, por opozita e re voton pro projektligjeve të qeverisë

Opozita e re u shtua ditën e sotme me 7 deputetë zëvendësues nga listat e PD dhe LSI, të cilët braktisën kauzën e partive të tyre, duke pranuar mandatin e ofruar nga KQZ për të plotësuar vakancat e krijuara. Ata përfaqësojnë në Parlament siglën e dy forcave kryesore të opozitës dh

Plas te grekët, Karamelo sfidon Dulen: Edhe ai do bënte si unë!
  • 2019-03-13

Plas te grekët, Karamelo sfidon Dulen: Edhe ai do bënte si unë!

Ligoraq Karamelo, edhe pse u zgjodh nga lista e PD si deputet i Kuvendit të Shqipërisë përfaqëson PBDNJ, kreu i së cilës është rreshtuar krah Bashës dhe Monika Kryemadhit për djegien e mandateve. Në studion e Top Talk, Karamelo është pyetur se si janë tashmë marrëdhëniet me kreun