Rezultate te kerkimit per termin: +Lika

Meta: total 1000 / total_found 4666 / time 0.002 / keyword[0] lika / docs[0] 4666 / hits[0] 8450 /
No Pic available
  • 2019-04-01

Historiani serb: Shqiptarët kanë humbur shumë tokë tek serbët

 Ndoshta shqiptarët në mesjetën e hershme mund të kenë humbur shumë tokë te serbët, ato nuk ishin aspak një popull që po shuhej. Që nga fundi i shekullit të 13 ata nisën një sulm drejt veriut në Selanik, Epir dhe Greqi, që nga fundi i shekullit të 17 një sulm të dytë drejt veril

Hasan Lika largohet nga Vllaznia, zbuloni arsyen
  • 2019-03-19

Hasan Lika largohet nga Vllaznia, zbuloni arsyen

Hasan Lika nuk do të jetë më trajner i Vllaznisë. Tekniku, të cilit iu besua rikthimi i skuadrës në elitë, ka kërkuar ndërprerjen me bashkëpunimit, për arsye personale dhe klubi shkodran është treguar i gatshëm ti respektojë vullnetin. Kjo pasi tekniku ka në plan të udhëtojë drej

Drogë nga Turqia e Shqipëria/ 20 të arrestuar, mes tyre dhe Engjëllushja (EMRAT)
  • 2019-03-10

Drogë nga Turqia e Shqipëria/ 20 të arrestuar, mes tyre dhe Engjëllushja (EMRAT)

Një rrjet i sofistikuar i trafikut ndërkombëtar të drogës ishte ndërtuar në Leçe nga 16 shqiptarë, kryesisht vlonjatë që bashkëpunonin me turq dhe italianë për të sjellë ngarkesat e kanabisit dhe heroinës në Itali. Policia ka goditur bandën me shtrirje në Shqipëri, Itali dhe Tur

Tirana mundet edhe nga Laçi, shënojnë Xhixha e Mersinaj
  • 2019-01-12

Tirana mundet edhe nga Laçi, shënojnë Xhixha e Mersinaj

Dy ndeshje miqësore dhe po kaq humbje për Tiranën në javët e para të 2019-ës. Pas disfatës me përmbysje 2-1 me Skënderbeun, bardheblutë u mposhtën 2-0 edhe nga Laçi. Skuadra e drejtuar nga Besnik Prenga u shfaq me agresive në fushë, duke shënuar dy herë me Xhixhën dhe Mersinajn. B

OSHEE garanton furnizimin me energji për natën e ndërrimit të viteve
  • 2018-12-31

OSHEE garanton furnizimin me energji për natën e ndërrimit të viteve

31 dhjetori është dita me konsumin më të lartë të energjisë në Shqipëri. Operatori i sistemit të shpërndarjes thotë se kulmi do të arrijë në orët e pasdites deri në darkë dhe për këtë janë marrë masa si nga ana teknike ashtu dhe ajo sasiore, që të ketë energji pa ndërprerj

Zbuloni parqet kombëtare më të bukura në Europë (FOTO)
  • 2018-10-31

Zbuloni parqet kombëtare më të bukura në Europë (FOTO)

Vendet ku peizazhet krijojnë kryeveprat e bukurisë, të gjitha për tu eksploruar Disa janë në vende të paarritshme dhe të vështira për t’u arritur, të tjerët janë patjetër më afër dorës së njeriut: në çdo rast, natyra këtu krijon kryevepra të vërteta, të gjitha që duhet

Përvetësuan tokë në Kurbin, procedohen 11  ish-punonjës të Hipotekës
  • 2018-10-20

Përvetësuan tokë në Kurbin, procedohen 11  ish-punonjës të Hipotekës

Policia e Shtetit ka proceduar penalisht 11 persona si pjesë e operacionit Hipoteka për falsifikime dokumentesh, shpërdorim detyre dhe pastrim të produkteve të veprës penale , duke tjetërsuar një sipërfaqe toke prej 68120 m2. Janë arrestuar 3 shtetas me masë sigurie Arrest me burg, janë