Rezultate te kerkimit per termin: +Liko

Meta: total 103 / total_found 103 / time 0.000 / keyword[0] liko / docs[0] 103 / hits[0] 135 /
Vettingu në polici, përzgjidhen anëtarët e komisionit
  • 2019-02-09

Vettingu në polici, përzgjidhen anëtarët e komisionit

Bordi i Përzgjedhjes, në mbështetje të nenit 9, 10, të ligjit nr.12/2018 Për vlerësimin kalimtar dhe periodik të punonjësve të Policisë së Shtetit, Gardës dhe SHÇBA, në Ministrinë e Brendshme, VKM nr. 14, si dhe pas përfundimit të procedurës, përzgjodhi anëtarët e Komisionit t

EMRAT/ Rama prezanton zv.ministrat e Qeverisë, kush mbetet dhe prurjet e reja
  • 2017-10-07

EMRAT/ Rama prezanton zv.ministrat e Qeverisë, kush mbetet dhe prurjet e reja

Në Asamblenë e Partisë Socialiste kryeministri Edi Rama prezantoi emrat e zv/Ministrave të rinj të qeverisë Rama 2. Në Ministrinë e Financave dhe Ekonomisë do të kemi 4 zëvendësministra: Erjon Luçi Albana Shkurta Daina Sorrensen Elton Haxhi Në Ministrinë e Energjetikes dhe Infrastruk

No Pic available
  • 2017-09-11

Rrogozhinë, protestë kundër landfilldit të mbeturinave

Banorët e fshatit Gosë në Rrogozhinë protestuan përpara godinës së Bashkisë me kërkesën e anulimit të vendimit të këshillit bashkiak për ndërtimin e një landfilli në afërsi të fshatit të tyre. Banorët thonë se janë kundër projektit pasi sipas tyre duan që e ardhmja e fëmij

No Pic available
  • 2017-04-06

Prostitucion kundrejt 50-100 euro, zbulohet rrjeti në Durrës

Policia e Durrësit shkatërroi një rrjet të shfrytëzimit të prostitucionit që vepronte tek “Shkëmbi i Kavajës”. Katër persona janë arrestuar, një taksist është ndaluar ndërsa 7 persona të tjerë po procedohen në gjëndje të lirë. Pas hetimit tre mujor sot policia njofto

Pagesa e fundit, shkatërrohet baza e prostitucionit në Durrës
  • 2017-04-06

Pagesa e fundit, shkatërrohet baza e prostitucionit në Durrës

Policia e Durrësit ka goditur një rrjet të prostitucionit duke nisur hetimet për 12 persona të përfshirë. Sipas burimeve zyrtare, në sajë të operacionit të koduar Pagesa e Fundit, katër persona janë arrestuar, një taksist është ndaluar dhe 7 të tjerë do të hetohen në gjendje të

Rrëfimi rrënqethës: Pas 66 vjetësh rikthehet në Çamëri, dhe
  • 2016-12-16

Rrëfimi rrënqethës: Pas 66 vjetësh rikthehet në Çamëri, dhe

“Hidhërimi im i madh, nuk gjeta dot vendin, ku u varrosën të afërmit e mi: vëllezërit Faruku 5 vjeç, Ferhat 13 vjeç dhe motra Makbule 2 vjeçe, gjyshërit, nëna dhe babai 66 vjet për tu kthyer në vendlindje atje ku kishte lënë nënën, babain, gjyshërit, dy vëllezër e një

No Pic available
  • 2016-10-01

Legalizimi i prostitucionit në Shqipëri? Një model europian satirik

Nga Aida Liko Fenomeni i prostitucionit në Shqipëri nuk ka një histori te mirëfilltë si para dhe pas formimit të shtetit tonë kombëtar. Kjo pre faktin se nuk është një fenomen tipik shqiptar, ashtu sikurse në vende të tjera të Europës të cilat bëjnë ndryshimin dhe kanë një qasje