Rezultate te kerkimit per termin: +Lila

Meta: total 1000 / total_found 4443 / time 0.002 / keyword[0] lila / docs[0] 4443 / hits[0] 8178 /
Euro 2020/ Sia dalin Lila dhe Binaku, Panucci arnon kombëtaren
  • 2019-03-18

Euro 2020/ Sia dalin Lila dhe Binaku, Panucci arnon kombëtaren

Kombëtarja shqiptare e futbollit zhvilloi sot pasdite seancën e parë stërvitore në kuadër të përgatitjeve për dy takimet e muajit mars ndaj Turqisë dhe Andorrës, të vlefshme për eliminatoret e kampionatit europian të vitit 2020. Grupi në dispozicion të trajnerit Christian Panucci nuk

Kombëtarja, sinjale pozitive para eliminatoreve
  • 2019-02-18

Kombëtarja, sinjale pozitive para eliminatoreve

Diçka më shumë se një muaj nga dy përballjet kualifikuese për Europianin 2020, Christian Panucci merr lajme të mira nga legjionarët. Fundjava ka rezultuar shumë e mirë për pjesën më të madhe të kuqezinjve, të cilët janë aktivizuar rregullisht, madje disa prej tyre kanë arritur edh

Nis të studiojë për trajner, karriera e Andi Lilës drejt fundit?
  • 2019-02-10

Nis të studiojë për trajner, karriera e Andi Lilës drejt fundit?

I pranishëm në stadiumin e Gjirokastrës për të ndjekur sfidën e vendasve me Flamurtarin ishte edhe futbollisti i Kombëtares, Andi Lila, që është pjesë e Pas Janinës në Greqi. Në lidhjen me Gol pas Goli kavajasi tregoi se mbetet një ndjekës i rregullt i futbollist shqiptar.  E keni n

Kanabisi drejt Gjermanisë, i penduari spiunon grupin
  • 2019-01-30

Kanabisi drejt Gjermanisë, i penduari spiunon grupin

Prokuroria për Krimet e Rënda kërkoi 38 vite burg në total për 7 persona, mes të cilëve ish-policë dhe ish-doganierë, të akuzuar trafikimin e një sasie prej 2.5 tonë kanabis me destinacion Gjermaninë. Droga u bllokua në Itali, ndërsa dëshmia e një të penduari zbardhi gjithë mekan

Durmishaj shkëlqen në Kupën e Greqisë, eliminon Andi Lilën (VIDEO)
  • 2019-01-22

Durmishaj shkëlqen në Kupën e Greqisë, eliminon Andi Lilën (VIDEO)

Fiorin Durmishaj vazhdon të shënojë me fanellën e Panionios. Sulmuesi i kombëtares Shpresa i cili shumë shpejt pritet të jetë pjesë edhe e kombëtares A, fitoi derbin shqiptar me Andi Lilën. Panionios falë edhe një goli të Durmishajt mposhti 2-0 Pas Giannian në sfidën e kthimit të ru

Si i shpëtoi vdekjes nga vrasësi me pagesë Majlind Lila
  • 2019-01-17

Si i shpëtoi vdekjes nga vrasësi me pagesë Majlind Lila

Majlind Lila, 52-vjeçari që ekzekutoi vjehrrin dhe vjehrrën e më pas vrau veten në zonën e Unazës së Re në Tiranë, nuk ka qenë një emër i panjohur për policinë. Në dhjetor të 2014, ai  i kishte shpëtuar një atentati të armatosur dhe se plani për eliminimin e tij ishte organizua

Vajza e viktimave te Astiri: Ja si tentoi burri të më vriste në sy të fëmijës
  • 2019-01-15

Vajza e viktimave te Astiri: Ja si tentoi burri të më vriste në sy të fëmijës

Viktimat e ngjarjes në “Astir” Ndarja e një 52-vjeçari me bashkëjetuesen në Suedi çoi në ekzekutimin e dy të moshuarve, që ishin vjehrri dhe vjehrra e ekzekutuesit. Për konfliktin në çift që i mori jetën babait të saj Bujar Mata dhe nënës Valentina Mata, ka folur vajza e