Rezultate te kerkimit per termin: +Liljana +Cingu

Meta: total 14 / total_found 14 / time 0.000 / keyword[0] liljana / docs[0] 1162 / hits[0] 1867 / keyword[1] cingu / docs[1] 61 / hits[1] 98 /
No Pic available
  • 2013-04-27

Liliana Cingu: Jeta ime mes shqipeve te skenes dhe censures se diktatures Albina Gjergji

Dyzete vite ne skene mbushur me kujtime, emocione, cmime, tituj, vleresime… dyzete vite “Shqiponje” e Valleve Popullore te Ansamblit Kombetar Shqiptar. “Perendeshe e valleve shqipe”, keshtu eshte pagezuar nga kritiket e artit Liliana Cingu, valltarja me portretin fisnik, e cila nder vite

No Pic available
  • 2011-04-11

Besim Jazexhiu rikthen vallet e folklorit shqiptar

TIRANË- Solistët e Ansamblit Popullor interpretuan mbrëmjen e djeshme në skenën e Teatrit Kombëtar të Operas dhe Baletit valle nga krijimtaria e koreografit Besim Jazexhiu, të realizuara ndër vite. Solistët e Ansamblit Popullor interpretuan në

No Pic available
  • 2011-02-07

Liliana Cingu rikthim me nje recital

Megjitheqe kane kaluar vite ajo mbetet ikone e valles shqiptare. Gjithnje elegante me levizje plot finese Liljana Cingu eshte pa dyshim nje nga valltaret me te mira qe eshte ngjitur ndonjehere ne skenen shqiptare. Valltarja e njohur shqiptare do te ngjitet ne daten 8 shkurt ora 1900 me nje koncert r

No Pic available
  • 2011-02-04

Lili Cingu, koncert recital në TKOB

04/02/2011  Jeta e saj artistike do të vizatohet e tëra në skenë përgjatë një mbrëmjeje të vetme. “Vallja ime, jeta ime” është projekti që do të sjellë më 8 shkurt para publikut valltaren e njohur Liljana Cingu në një koncert recital në Teatrin Kombëtar të Operës d

Vallëtarja Cingu, së shpejti me një koncert recital
  • 2011-02-03

Vallëtarja Cingu, së shpejti me një koncert recital

Vallëtarja e mirënjohur e Ansamblit të këngëve dhe valleve popullore Liljana Cingu do të mbajë një koncert recital në “Teatrin e Operas dhe Baletit” në datë 8 shkurt. Ky koncert i shumë pritur për vallëtaren dhe solis

No Pic available
  • 2010-08-05

Ansambli Popullor pushton skenën e Beogradit me folklorin shqiptar

Për herë të parë i ftuar në Beograd një ansambël shqiptar. Zhani Ciko: Folklori forcon lidhjet mes dy vendeve Për herë të parë i ftuar në Beograd një ansambël shqiptar, i cili përcolli më të bukurën e folklorit shqiptar. Shfaqje të suksesshme të Ansamblit Popullor në Serbi, ku

No Pic available
  • 2010-07-20

Ansambli Popullor çon folklorin shqiptar në skenën e Beogradit

Artistët e AKKVP ftohen në Festivalin Turistik të Sulqinit Pas disa ditësh folklori shqiptar do të pushtojë skenën e Beogradit, ku artistët më të mirë të këngës dhe valles popullore shqiptare do të interpretojnë pjesët më të bukura të folklorit shqiptar nga veriu në jug të ve