Rezultate te kerkimit per termin: +Lima

Meta: total 686 / total_found 686 / time 0.000 / keyword[0] lima / docs[0] 686 / hits[0] 948 /
Garë e pazakontë në Peru, Bolt më i shpejtë se një mototaksi! (Video)
  • 2019-04-03

Garë e pazakontë në Peru, Bolt më i shpejtë se një mototaksi! (Video)

Fiton Usain Bolt apo një mototaksi? Gara e pazakontë u zhvillua në kryeqytetin e Perusë, Lima, aty ku kampioni i padiskutueshëm i atletikës gjendej për një fushatë reklamuese. Njeriu më i shpejtë i të gjitha kohërave sërish doli fitimtar, madje duke u shkëputur që në sekondat e par

Publikohen formacionet zyrtare, ndaj Andorrës kthehet Kaçe
  • 2019-03-25

Publikohen formacionet zyrtare, ndaj Andorrës kthehet Kaçe

Ndaj Andorrës do të jetë një Shqipëri ndryshe nga ajo që u pa në fushë ndaj Turqisë. Ervin Bulku dhe Sulejman Mema vinë me risi në këtë sfidë të tyre të parë në stolin e përfaqësueses kuqezi. Janë publikuar tashmë formacionet zyrtare për këtë sfidë me Shqipërinë që do t

Balaj nuk ndalet, realizon sërish në miqësore!
  • 2019-02-22

Balaj nuk ndalet, realizon sërish në miqësore!

Bekim Balaj vazhdon të spikasë në sfidat miqësore me Akhmat Grozny. Sulmuesi i kombëtares shqiptare po tregon një formë shumë të mirë gjatë kësaj periudhe, teksa realizoi një tjetër gol, i treti për të gjatë fazës përgatitore në tokën turke. Akhmat Grozny triumfoi me shifrat 2-0

No Pic available
  • 2019-02-09

Ronaldo: Kam një dashuri të jashtëzakonshme për Interin

Ish ylli brazilian i futbollit, Luis Nazario De Lima, i njohur nga të gjithë si Ronaldo, është rikthyer të flasë për eksperiencën e tij te Interi, që zgjati nga viti 1997, deri në vitin 2002 dhe pa të gërshetohen momente të bukura, por edhe të dhimbshme e trishtuese. Ronaldo, i cili n

Njihuni me 8 femrat më të dëshiruara të vitit 2019
  • 2019-01-16

Njihuni me 8 femrat më të dëshiruara të vitit 2019

Apeli femëror kalon nga personaliteti emocional, sipas një sondazhi të Anima Select. Adriana Lima kombinon bukurinë dhe karakterin Adriana Lima Shijet ndryshojnë dhe ajo që dje konsiderohej tërheqëse humbet rëndësinë në krahasim me karakteristikat e tjera. Sipas një studimi të organiz

Ataku në zemër, shpëtimtare është ngritja e peshave
  • 2018-11-19

Ataku në zemër, shpëtimtare është ngritja e peshave

Ngritja e peshave ju mbron nga ataku i papritur në zemër më shumë se vrapi apo çiklizmi. Ky është rezultati befasues që sugjeron një studim i ri mbi sëmundjet kardiovaskulare. Të dyja llojet e stërvitjes përmirësojnë masat kryesore të shëndetit kardiovaskular, por peshëngritja ësh

Gary-Seberg, një histori e pazakontë dashurie
  • 2018-09-10

Gary-Seberg, një histori e pazakontë dashurie

Luan Rama Romen Gari (Roman Gary) ishte gjithashtu shkrimtari i pasionuar pas kinematografisë dhe ndoshta ngaqë ai ra në dashuri, u martua me një nga aktoret më në zë amerikane të viteve 60-të dhe veçanërisht të Valës së Re franceze, Jean Seberg, me një rol të mrekullueshëm në film