Rezultate te kerkimit per termin: +Limajt

Total: 1092
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:16.342Z

Shtyhet gjykimi i Limajt

Gjykimi i deputetit Fatmir Limajt i paraparë të mbahej më 7 shkurt, për rastin e Ministrisë së Transportit, është shtyrë në një afat të pacaktuar. “Arsyeja e shtyrjes është ndërrimi i kryetarit të trupit gjykues

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:57.151Z

Shtyhet gjyqi ndaj Limajt

Ekipi mbrojtës i deputetit kosovar, Fatmir Limaj, në rastin Klecka, kërkon përjashtimin e prokurorit Maurisico Salustro nga ky rast. Kjo për shkak se sic argumentoi në seancë avokati i Limajt, Karim Kan, mbrojtja e konsideron të domosdoshme ekspertiz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:18.250Z

Vazhdon seanca gjyqësore ndaj Limajt

Në Pallatin e Drejtësisë ka vazhduar sot seanca gjyqësore ndaj kryetarit të Nisma për Kosovë, Fatmir Limajt dhe katër të tjerëve të dyshuar në rastin Ministrisë së Trasnportit dhe Postë Telekomunikacionit. Limajt dje i është lexuar aktakuza me të cilën ai rrezikon të dënohet de

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:19.543Z

Konfirmohet aktakuza kundër Fatmir Limajt

Është konfirmuar aktakuza për krime lufte ndaj deputetit të Kuvendit të Kosovës, Fatmir Limajt, dhe nëntë personave të tjerë, ish-pjesëtarë të UÇK-së. Lajmin e ka konfirmuar për Radion Evropa e Lirë, avokati mbrojtës i Limajt, Tomë Gashi. Seanca për konfirmimin e aktakuzës në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:22.935Z

Prilli i Limajt!

Me datën 8 dhe 10 të këtij muaji do të fillojë procesi gjyqësor kundër Fatmir Limaj në lidhje me dyshimet për keqpërdorimet në MTPT, ndërsa më 18 të po këtij muaji do të nis rigjykimi për rastin “Kleçka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:18.076Z

Fatmir Limajt i lexohet aktakuza, rrezikon 10 vite burg

Seanca gjyqësore e ndërprerë ndaj Fatmir Limajt dhe të tjerëve për shkak të problemeve të Limajt me dhëmbë, ka vazhduar në Pallatin e Drejtësisë. Limajt i është lexuar aktakuza me të cilën ai rrezikon të dë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:57.041Z

Prishtinë, studentët në mbrojtje të Limajt

Fatmir Limaj duke hyrë në Gjykatën e Qarkut në Prishtinë PRISHTINE- Organizatat studentore të Universitetit të Prishtinës kanë paralajmëruar sot protestë kundër ndalimit dhe gjykimit të nënkryetarit të Partisë Demokrtaike të Kosovës, Fatmir Limaj, njëherësh deputet në Kuvendin e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama