Rezultate te kerkimit per termin: +Lin +Delija

Meta: total 77 / total_found 77 / time 0.000 / keyword[0] lin / docs[0] 1939 / hits[0] 2886 / keyword[1] delija / docs[1] 151 / hits[1] 390 /
No Pic available
  • 2019-04-11

Hapet Muzeu i Kulturës Françeskane

Roli i françeskaneve në kulturën e mendimin shqip do të vijojë të jetë pjesë e historisë. Por, së shpejti hapësira që ka shërbyer si pjesë e rëndësishme e rrugëtimit tonë letrar e kulturor do të kthehet në muze. Është prezantuar në Provincën françeskane, në Shkodër projek

No Pic available
  • 2018-12-08

Misteri i femrave të zhveshura në telajon e Lin Delijës

Personazhet në pikturat e Lin Delisë kanë të njëjtin vështrim me artistin. Gra të zhveshura që shohin larg, duar të zgjatura drejt horizontit duke pritur diçka apo portrete që flasin vetëm me një vështrim. Në historinë e artit emri i Lin Delisë, me një jetë të trazuar jashtë ku

No Pic available
  • 2017-09-06

Ademi i uron Ramës mirëseardhjen dhe shton: Urojmë ta ketë seriozisht

Kryetarja e bashkisë Shkodër, Voltana Ademi, përshëndet mbledhjen informale të qeverisë në Velipojë. Përmes një postimi në facebook Ademi i sjell në vëmendje Ramës disa nga projektet për Shkodrën. “Bashkia dhe Kryetarja Ademi urojnë vërtetë që qeveria e re ta ketë seriozis

No Pic available
  • 2015-06-10

Emrat e 840 qytetarëve që u legalizohen banesat në Shkodër

ALUIZNI publikon emrat e mbi 800 zyrtarëve që kanë gato dosjen për legalizimin e banesave të tyre në rrethin e Shkodrës. NR EMER ATESI MBIEMER 1 PASHKE KOL NIKA 2 BUJAR JUP KASTRATI 3 AVNI ISA DULI 4 BASRI HAZIZ DANI 5 BESNIK ZEQIR ALIJAJ 6 HAMDI FADIL KIMÇJA 7 ARTAN AHMET ZEJNUNI 8 DAUT QAZ

No Pic available
  • 2014-11-06

Visar Zhiti: Një libër për ata që guxuan, disidentët

TIRANE - Me një prej punëve të Lin Delisë, një frat i veshur me zhgun, Visar Zhiti na fton të hapim kapakët e librit të tij "Antologjia e të vrarëve, lajmëtarë të Europës", botim i UET. Në të, janë përfshir&eum

Martirët e lirisë sipas Lin DelijaRadovani: I solli të “gjallë” përmes pikturës
  • 2014-10-03

Martirët e lirisë sipas Lin DelijaRadovani: I solli të “gjallë” përmes pikturës

Ekspozita “Lin Delija mes Sakrales dhe Profanes” e çelur në Galerinë kombëtare të Arteve është soditur me kërshëri nga shumë vizitorë që kanë shijuar pikturat e mbledhura nga koleksionistë të ndryshëm. Shen

Martirët e lirisë sipas Lin DelijaRadovani: I solli të “gjallë” përmes pikturës 
  • 2014-10-02

Martirët e lirisë sipas Lin DelijaRadovani: I solli të “gjallë” përmes pikturës 

Ekspozita “Lin Delija mes Sakrales dhe Profanes” e çelur në Galerinë kombëtare të Arteve është soditur me kërshëri nga shumë vizitorë që kanë shijuar pikturat e mbledhura nga koleksionistë të ndryshëm. Shen