Rezultate te kerkimit per termin: +Lindn

Meta: total 18 / total_found 18 / time 0.000 / keyword[0] lindn / docs[0] 18 / hits[0] 18 /
No Pic available
  • 2016-11-28

Nga Faik Konica/ Flamuri ynë më i vjetër në botë

Rubrika: Si shkruanin paraardhësit Nga Faik Konica Flamuri përmbledh kujtimet e shkuara të një kombi në një gjuhë të pashkruar që mund ta kuptojë syri dhe zemra e çdo njeriu me ndjenja. Cilat janë kujtimet që shfaq, duke valuar, Flamuri ynë? Nuk janë kujtime goditjesh kundra fqinjve,

Një kec me 8 këmbë lindnë një fermë në Kroaci
  • 2014-05-08

Një kec me 8 këmbë lindnë një fermë në Kroaci

Të tjera rreth shkrimit FOTO KROACI- Një kec me tetë këmbë ka lindur në një fermë në verilindje të Kroacisë. Dhija Sarka e cila ndodhet në fermën e Zoran Paparic

No Pic available
  • 2010-08-24

Paraja, është e mundur të jetohet pa të

N nj bot si kjo e sotmja, ku gjithka sht e lidhur me paran, ka nga ata q provojn t jetojn kundr rryms, pra t jetojn pa para. A sht e mundur nj gj e till? Pr dik do t ishte nj mision i pamundur, por kjo nuk vlen pr njerzit q i kan qejf sfidat dhe zbulimet e reja E gjith bota, q prej mijra vitesh, rro

No Pic available
  • 2010-07-30

Edi Ramën e zënë ethet e zgjedhjeve lokale

Krerëve të rinj të PS-së: Shuani qejfmbetjet, gati për zgjedhjet Kur akoma nuk ka realizuar hetimin e zgjedhjeve t shkuara parlamentare, kryetari i PS-s, Edi Rama, e ka futur partin n ethet e zgjedhjeve t ardhshme lokale t 2011-s. Megjithse ai disa her ka ln t kuptohet se mun

No Pic available
  • 2010-07-23

Kërko çfarë të duash komunizmin, bizantin, familjet e mëdha

Libri/ Për herë të parë botohet enciklopedia rajonale e Beratit Pas nj pune disavjeare, shtpia botuese “Jonalda” i jep n dor lexuesit nj enciklopedi pr qarkun e Beratit. Autor i veprs sht gazetari Zylyftar Plaku. Natyrisht, sht nj nism private, por botimi ka rndsi

No Pic available
  • 2010-07-11

Ne, 3 gladioatoret e fushës së gjelbër

Nëse dy vjet më parë, ato mund të mbanin flokë të shkurtra apo vishnin vetëm tuta sportive, tani që janë profesioniste, e kanë kuptuar se përtej lojës, janë po kaq sharmante sa femrat e tjera, kjo ndoshta është arsyeja e vërtetë që i bën ato të ndihen vërtet futbolliste seksi...

No Pic available
  • 2010-06-22

Liqeni i madh i Prespës dhe problemet ekologjike

Duke marr shkas nga artikulli ”Prespa n rrezik”, t botuar n gazetn “standard” n dat 12 qershor 2010, m lindn nj sr pyetjesh q kan t bjn me konkluzionet paraprake t dala nga studimet e kryera deri m sot n kompleksin e liqeneve t Presps dhe ndikimit n liqen