Rezultate te kerkimit per termin: +Lindita +Nikolla

Meta: total 1000 / total_found 2409 / time 0.002 / keyword[0] lindita / docs[0] 5287 / hits[0] 7075 / keyword[1] nikolla / docs[1] 9151 / hits[1] 15179 /
U dënua për shpifje ndaj Nikollës, Boçi: Gjyqtari i shkretë!
  • 2019-04-08

U dënua për shpifje ndaj Nikollës, Boçi: Gjyqtari i shkretë!

Ish-deputeti demokrat Luciano Boçi përmes një statusi në rrjetin social Facebook ka reaguar, pasi gjykata e shpalli atë fajtor për akuzën e shpifjes. Boçi shprehet se vendimi ishte politik, si dikur agjitacion e propaganda, ndërsa shprehet se Lindita Nikolla është super e korruptuar. Nuk

Revolta e banorëve/ Balluku në Kurbnesh: Prishim kontratat e dy HEC-ve!
  • 2019-03-30

Revolta e banorëve/ Balluku në Kurbnesh: Prishim kontratat e dy HEC-ve!

Ndërtimi i dy hidrocentraleve në lumin e Urakës në Kurbnesh është anuluar nga ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë. Ministrja  Belinda Balluku gjatë një dëgjese publike me banorët, tha se vendimi u mor pas ankesave që qytetarët adresuan në platformën e bashkëqeverisjes. Balluk

I ulën dënimin Dritan Dajtit, nis gjuetia ndaj gjyqtarëve
  • 2019-02-15

I ulën dënimin Dritan Dajtit, nis gjuetia ndaj gjyqtarëve

Policia ka zhvilluar një aksion blic, duke bërë kontrolle në banesat e gjyqtarëve që dhanë vendimin për uljen e dënimit të Dritan Dajtit. Burimet bëjnë të ditur se kontrollet në banesat e gjyqtarë janë kryer nga forcat speciale të policisë me vendim gjykate. Tre ditë më parë, Mi

Paradoksi/ Polici që ngacmoi 15-vjeçaren, shoqëronte nxënësit në shkollë (FOTO)
  • 2019-02-11

Paradoksi/ Polici që ngacmoi 15-vjeçaren, shoqëronte nxënësit në shkollë (FOTO)

Një video e tij ku i tregonte organin gjenital në rrjetet sociale një vajze 15-vjeçare nga Gruemira e Shkodrës, ka tronditur rëndë për të dytën herë në vetëm 1 javë opinionin publik shqiptar. Por, shefi i policisë në Malësinë e Madhe, Berhan Bajrakurti përveç anës së tij perver

I shpëtoi burgut përjetë? Prokuroria do bëjë rekurs për Dritan Dajtin
  • 2019-02-09

I shpëtoi burgut përjetë? Prokuroria do bëjë rekurs për Dritan Dajtin

Duket se saga e Dritan Dajtit me drejtësinë shqiptare nuk ka përfunduar te vendimi i Gjykatës së Apelit të Krimeve të Rënda që i ndryshoi dënimin, duke e shpëtuar nga burgimi i përjetshëm. Kjo pasi, burime të Prokurorisë thonë se do të bëjnë rekurs vendimin e Gjykatës së Apelit

Fronti anti-Rama në PS, çtregon dashuria midis ish-ministrave?
  • 2019-02-05

Fronti anti-Rama në PS, çtregon dashuria midis ish-ministrave?

Kryeministri Edi Rama vendosi që me një të rënë të lapsit të kryejë një operacion fshesa në qeverinë e tij, e cila vegjetonte duke mos u pasuruar me figura të reja prej 5 vitesh. Në mbledhjen e Asamblesë së PS në dhjetor, Rama shkarkoi të gjithë benjaminët e tij që kishin drejtua

FOTOLAJM/ I preku fshesa e Ramës, Nikolla-Kumbaro i rikthehen
  • 2019-01-28

FOTOLAJM/ I preku fshesa e Ramës, Nikolla-Kumbaro i rikthehen

Pas 5 viteve në detyrën e ministres, Lindita Nikollës dhe Mirela Kumbaros, dy femrave që kryeministri Edi Rama u besoi më tepër duke i bekuar me jetëgjatësi në qeveri, i janë rikthyer sot jetës si ligjvënëse të thjeshta. Nikolla dhe Kumbaro kanë nisur punën si anëtare në Komisionin