Rezultate te kerkimit per termin: +Lindita

Meta: total 1000 / total_found 5287 / time 0.002 / keyword[0] lindita / docs[0] 5287 / hits[0] 7075 /
U dënua për shpifje ndaj Nikollës, Boçi: Gjyqtari i shkretë!
  • 2019-04-08

U dënua për shpifje ndaj Nikollës, Boçi: Gjyqtari i shkretë!

Ish-deputeti demokrat Luciano Boçi përmes një statusi në rrjetin social Facebook ka reaguar, pasi gjykata e shpalli atë fajtor për akuzën e shpifjes. Boçi shprehet se vendimi ishte politik, si dikur agjitacion e propaganda, ndërsa shprehet se Lindita Nikolla është super e korruptuar. Nuk

Revolta e banorëve/ Balluku në Kurbnesh: Prishim kontratat e dy HEC-ve!
  • 2019-03-30

Revolta e banorëve/ Balluku në Kurbnesh: Prishim kontratat e dy HEC-ve!

Ndërtimi i dy hidrocentraleve në lumin e Urakës në Kurbnesh është anuluar nga ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë. Ministrja  Belinda Balluku gjatë një dëgjese publike me banorët, tha se vendimi u mor pas ankesave që qytetarët adresuan në platformën e bashkëqeverisjes. Balluk

Shkarkohet drejtoresha e Kufirit dhe Migracionit në Durrës
  • 2019-03-12

Shkarkohet drejtoresha e Kufirit dhe Migracionit në Durrës

Drejtoresha Rajonale e Kufirit dhe Migracionit në Durrës, Lindita Nushi, është shkarkuar nga detyra. Shkarkimi i Nushit vjen pas arrestimit të 6 inspektorëve të policisë kufitare në Durrës. Efektivët e policisë kufitare u arrestuan pasi në sajë të vlerave monetare, bënin kalimin e pa

I ulën dënimin Dritan Dajtit, nis gjuetia ndaj gjyqtarëve
  • 2019-02-15

I ulën dënimin Dritan Dajtit, nis gjuetia ndaj gjyqtarëve

Policia ka zhvilluar një aksion blic, duke bërë kontrolle në banesat e gjyqtarëve që dhanë vendimin për uljen e dënimit të Dritan Dajtit. Burimet bëjnë të ditur se kontrollet në banesat e gjyqtarë janë kryer nga forcat speciale të policisë me vendim gjykate. Tre ditë më parë, Mi

Ja kush është zëvendësministrja e re e Arsimit (Foto)
  • 2019-02-13

Ja kush është zëvendësministrja e re e Arsimit (Foto)

Në mbledhjen e sotme të qeverisë janë emëruar dy zëvendësministrat e rinj të Arsimit, Sportit dhe Rinisë. Mësohet se Redi Shtino dhe Lorena Haxhiu janë dy zv/ministrat e rinj. Shtino dhe Haxhiu zëvendësojnë Besa Shahinin, që u emërua në postin e ministres pas shkarkimit të Lindit

Ulja e dënimit për Dritan Dajtin, si votuan 5 gjyqtarët
  • 2019-02-11

Ulja e dënimit për Dritan Dajtin, si votuan 5 gjyqtarët

Pak ditë pas vendimit të Gjykatës së Apelit të Krimeve të Rënda për heqjen e dënimit me burgim të përjetshëm për Dritan Dajtin, zbulohen edhe vendimet pro dhe kundër të gjyqtarëve. Trupa gjykuese që dha vendimin përbëhej nga Fuat Vjerdha, që është edhe kryetar i Gjykatës së A

Paradoksi/ Polici që ngacmoi 15-vjeçaren, shoqëronte nxënësit në shkollë (FOTO)
  • 2019-02-11

Paradoksi/ Polici që ngacmoi 15-vjeçaren, shoqëronte nxënësit në shkollë (FOTO)

Një video e tij ku i tregonte organin gjenital në rrjetet sociale një vajze 15-vjeçare nga Gruemira e Shkodrës, ka tronditur rëndë për të dytën herë në vetëm 1 javë opinionin publik shqiptar. Por, shefi i policisë në Malësinë e Madhe, Berhan Bajrakurti përveç anës së tij perver