Rezultate te kerkimit per termin: +Lindja

Meta: total 1000 / total_found 7552 / time 0.004 / keyword[0] lindja / docs[0] 7552 / hits[0] 9063 /
Exit Poll-i kombëtar: PS merr 45-49 % te votave, PD e dyta, LSI e treta
  • 2017-06-25

Exit Poll-i kombëtar: PS merr 45-49 % te votave, PD e dyta, LSI e treta

Ora News dhe IPR Marketing kanë publikur Exit Poll-in vetëm pak minuta pas përfundimit të procesit të votimit. Të dhënat janë për orën 20:00, pasi pas pak do të ketë një Exit Poll të dytë. Në rang kombëtar sipas Exit Poll-it të Ora News dhe IPR Marketing Partia Socialiste merr 45-4

No Pic available
  • 2017-06-20

Basha në Kavajë: Edhe të majtëve u ka ardhur në majë të hundës nga Rama

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha është ndalur sot në Kavajë, ku ka zhvilluar mitingun elektoral përmbyllës. Ai përpara qytetarëve kavajas ka bërë të ditur se me votën e tyre do të shembin tullën e fundit të Republikës së Vjetër. Pjesë nga fjala e Bashës: Me votën tuaj më 25 qers

Përse autikët nuk i shikojnë të tjerët në sy
  • 2017-06-19

Përse autikët nuk i shikojnë të tjerët në sy

Autikët në përgjithësi e shmangin shikimin sy më sy. Shpesh njerëzit e tjerë mendojnë se janë të turpshëm ose indiferentë apo se kjo është një shenjë ngathtësie. Por tani studiuesit kanë përdorur skanimet e trurit të pacientëve autikë dhe kanë vënë re se kontakti me sy ësht

Lufta e Dytë Botërore, kur Siria dhe Egjipti prisnin europianët (Foto)
  • 2017-06-17

Lufta e Dytë Botërore, kur Siria dhe Egjipti prisnin europianët (Foto)

Në vitet 40, gjërat ndryshonin në krahasim me sot. Në kulmin e konfliktit botëror, nga gadishulli ballkanik u larguan me mijëra njerëz drejt kampeve të refugjatëve në Lindjen e Mesme Valët e refugjatëve që përshkojnë rrugët detare e tokësore mes Sirisë dhe Europës, janë situata f

No Pic available
  • 2017-06-15

Balena Blu, rrëfimi tronditës: Mos u gënjeni se ju vret (VIDEO)

Vajza adoleshente nga Gjirokastra rrëfen për Top Channel sesi e përfshinë njerëz të panjohur në internet në lojën vrasëse Balena blu. Ajo tregon sesi dëmtonte veten fizikisht dhe i dërgonte foto kriminelëve në distancë. Dhe sesi u zbulua nga mësuesja e shoqet. Adoleshentja paralajmë

Urimi i veçantë i Ivanka Trump për ditëlindjen e babait të saj
  • 2017-06-15

Urimi i veçantë i Ivanka Trump për ditëlindjen e babait të saj

Presidenti i Amerikës, Donal Trump ka festuar dje 71-vjetorin e ditëlindjes. Kjo është ditëlindja e parë që ai feston si president dhe skishte si të mos mungonte një urim shumë i veçantë i vajzës së tij Ivanka.  35-vjeçarja ka postuar në rrjetin e saj social Facebook një  

No Pic available
  • 2017-06-15

Ditëlindja e trishtueshme e Donald Trump

Hera e parë që Donald Trump ka festuar ditëlindjen si president në Shtëpinë e Bardhë nuk ka qenë edhe aq e lumtur për të. Jashtë kullës së tij në Neë York u mbajt një protestë nga të gjithë njerëzit që nuk e duan si lider të Amerikës. Kthehu në Rusi sepse atyre i përket, is