Rezultate te kerkimit per termin: +Lindore

Meta: total 1000 / total_found 15264 / time 0.007 / keyword[0] lindore / docs[0] 15264 / hits[0] 20884 /
Spahiu: Edhe biznesi gjerman kërkon largimin e Ramës!
  • 2019-04-09

Spahiu: Edhe biznesi gjerman kërkon largimin e Ramës!

Ish-deputeti i LSI-së, Përparim Spahiu ka sjellë në vëmendje një anketim të kryer nga Dhomat Gjermane të Tregtisë, në lidhje me situatën e biznesit në vendin tonë. Të dhënat e anketës tregojnë se 51 për qind e tyre janë të pakënaqur me situatën ekonomike në vend, duke theksua

Ka kapur sistemin e drejtësisë, Rama reagon ndaj Elez Biberajt
  • 2019-04-08

Ka kapur sistemin e drejtësisë, Rama reagon ndaj Elez Biberajt

Kryeministri Edi Rama i ka kthyer përgjigje, deklaratave të drejtorit të Zërit të Amerikës për Euroazinë, Elez Biberaj, duke theksuar se deklaratat e tij janë etiketime fyese dhe të pabazuara në fakte. Rama i jep përgjigje edhe për akuzën se ka minuar institucionet e pavarura, mbushu

Gjenerali me ushtrinë kundër qeverisë, mund të derdhen lumenjë gjaku në Libi (VIDEO)
  • 2019-04-07

Gjenerali me ushtrinë kundër qeverisë, mund të derdhen lumenjë gjaku në Libi (VIDEO)

Libia rrezikon të përballet me një përplasje të madhe ushtarake mes dy fraksioneve pas rrëzimit të Gadafit në vitin 2011. Gjenerali Haftar, i mbështetur nga Egjipti dhe Emiratet e Bashkuara Arabe është duke shkuar me forcat e tij në drejtim të Perëndimit ku ndodhet qeveria e njohur nga

No Pic available
  • 2019-04-05

Gjermania, bordello më e madhe e Europës, Le Point: Shumë vajza shqiptare!

Gjermania është bordello më e madhe e Europës. Kështu shkruan prestigjiozja franceze Le Point në një artikull të botuar së fundmi, ku publikon edhe shifra tronditëse për tregun e prostitucionit në vendet kryesore të BE-së. Sipas të dhënave, në Gjermani janë ta aksesueshme 3.500 bor

10 plazhe të mrekullueshme greke për të ëndërruar verën (Foto)
  • 2019-03-27

10 plazhe të mrekullueshme greke për të ëndërruar verën (Foto)

Rërë e bardhë ose rozë, deti bruz dhe smerald: Greqia është një nga destinacionet më të bukura dhe më të panoramike të detit Mesdhe. Greqia është një nga destinacionet më të preferuara të italianëve për të shijuar detin. Këtu janë dhjetë plazhe parajsore, për ata që tashm

Kreh vilat dhe bizneset në Londër, skifterit shqiptar i del emri te BBC
  • 2019-03-24

Kreh vilat dhe bizneset në Londër, skifterit shqiptar i del emri te BBC

Në emisionin Crime Watch të televizonit kombëtar britanik BBC, mbrëmjen e djeshme ka dalë edhe emri i një shqiptari, i cili kërkohet nga autoritet angleze pasi është autori i dyshuar i disa vjedhjeve. Anton Krasnioi dyshohet se ka kryer një sërë grabitjesh në Londrën lindore, ndaj në

Shpërthimi kimik në Kinë, rëndohet bilanci i viktimave
  • 2019-03-22

Shpërthimi kimik në Kinë, rëndohet bilanci i viktimave

Rëndohet bilanci i viktimave nga shpërthimi i fabrikës kimikë në Kinën Lindore. Fillimisht u raportua për 6 viktima dhe 30 të plagosur, ndërsa tashmë thuhet se numri i të vdekurve ka shkuar në 47 dhe i të plagosurve në 640. Lajmi është raportuar nga agjencia shtetërore të lajmeve X