Rezultate te kerkimit per termin: +Lindore

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:37.343Z

Të investosh në Europën Lindore?

  Komisioni Lindor i Ekonomisë Gjermane merret me çështjet e firmave gjermane që operojnë në tregjet e Europës Lindore. Që prej vitit 1952 ky komision përpiqet të intensifikojë marrëdhëniet ekonomike gjermane. Deri tani Europa Lindore ka qenë synim që ja ka vjeltur për in

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:26.490Z

Kriza godet Evropen Lindore

Prej renies se Murit te Berlinit, vendet e Evropes u shfaqen si aleate serioze te Shteteve te Bashkuara ne rajon duke perqafuar kapitalizmin e stilit-amerikan dhe duke huazuar me tepri nga bankat e Europes Perendimore per te financuar ngritjen e tyre. Ne artikullin me titull: “Nders

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:09.023Z

Gjermania Lindore është ende prapa

Ekonomia Shumë vjet pas bashkimit politik, Gjermania mbetet e ndarë në cilësinë e jetës dhe mirëqenie Edhe 24 vjet pas bashkimit gjerman, dinamika e zhvillimit në Lindje ende vazhdon të jetë e ulët në krahasim me të gjithë Gjermaninë. Një ndër qëllimet e politikës në Gjermani ës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:21.151Z

Referendumi i Kosoves Lindore

Refik HASANI* Me rastin e 16 vjetorit te mbajtjes se Referendumit me 1 e 2 mars 1992 nga banoret e Komunave te Medvegjes, Bujanocit dhe Presheves per Autonomi Territoriale - Politike me te drejte bashkengjitje me Kosoven ame. Kosova Lindore eshte territor i banuar me popullate shumice Shqiptare i sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:39.116Z

Kriza, Europa Lindore është prekur rëndë

Në vendet e tyre shumë banka europiano-perëndimore luftojnë për të mbijetuar. Kësaj i shtohet tani rreziku i degëve të tyre në Europën Lindore, pasi edhe atje numri i kredive të këqija është në rritje. Keq për bankat, por keq edhe për Europën Lindore. Nëse atje puna do të arrij

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:30.413Z

Bajden dhe Evropa Lindore

 Nënpresidenti amerikan, Xho Bajden, ka nisur një vizitë në Evropën Lindore si një mundësi e mirë për të siguruar Poloninë, Çekinë e Rumaninë, se Shtetet e Bashkuara mbeten të angazhuara ndaj sigurisë së këtyre vendeve. Megjithëse vendimi i Presidentit Obama për ta rib

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:40.610Z

Drejt aneksimit të Ukrainës Lindore

Viktor Mërkuri Ngjarjet në Ukrainë, gjatë ditëve të fundit, tregojnë se Rusia po përgatitet të aneksojë pjesën lindore të saj, ashtu siç bëri me Krimenë. Ka disa shenja që zbulojnë planet e Rusisë, të cilat u reflektuan në protestat e fundit të popullsisë rusishtfolëse në Uk

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama