Rezultate te kerkimit per termin: +Lington

Meta: total 5 / total_found 5 / time 0.000 / keyword[0] lington / docs[0] 5 / hits[0] 5 /
Kur arti zbuste turmat (Foto)
  • 2018-09-25

Kur arti zbuste turmat (Foto)

Ollga Shuraja do ti bashkohej thirrjes së Ministrisë së Shtypit dhe Propagandës e Kulturës Popullore për aktorë të rinj më 17 maj të vitit 1945. Pasi kishte provuar Luftën Nacionalçlirimtare si partizane, ajo kërkon një tjetër sfidë në jetën e saj teatrin. Emri i saj është i pari

Kur arti zbuste turmat
  • 2014-02-01

Kur arti zbuste turmat

Kthim në Kohë Kur u formua Teatri Kombëtar. Thirrja e Ministrisë së Shtypit dhe Propagandës për aktorët që duhet ti bashkoheshin grupit të dramës dhe sa ishin pagesat e aktorëve… Ollga Shuraja do ti bashkohej thirrjes së Ministrisë së Shtypit dhe Propagandës e Kulturës Pop

No Pic available
  • 2009-11-14

Mihal Popi, përkujtohet në 100-vjetorin e lindjes

Artisti i skenës shqiptare, Mihal Popi u kujtua në 100-vjetorin e lindjes në ambientet e Teatrit Kombëtar nga miq, bashkëpunëtor e adhurues të tij. Mihal Popi është një aktor që ka lënë gjurmë të forta në skenën teatrore dhe filmike të shqipërisë. Të pranishëm ishin artistë

No Pic available
  • 2009-11-14

Aktorë e dashamirës mblidhen në një aktivitet të organizuar në Teatrin Kombëtar

Në ambientet e Teatrit Kombëtar në Tiranë, dje paradite është organizuar një takim kushtuar aktorit, "Artistit të Merituar" Mihal Popit. "Mihal Popi in Memoriam" nën këtë moto në sallën e teatrit, janë mbledhur miq e të ftuar, aktorë e dashamirës të cilët kanë kujtuar aktorin me

No Pic available
  • 2009-11-11

Një përvjetor për Mihal Popin

Paraditen e së enjtes, në sallën e vogël të Teatrit Kombëtar do të kujtohet 100-vjetori i lindjes së aktorit Mihal Popi. Një aktivitet do ta shoqërojë këtë përvjetor. Mihal Popi lindi në Shkodër në nëntor të vitit 1909 dhe vdiq në shtator të vitit 1979. Ai ishte fotograf dhe ak