Rezultate te kerkimit per termin: +Linja +Fark

Meta: total 58 / total_found 58 / time 0.011 / keyword[0] linja / docs[0] 7372 / hits[0] 9865 / keyword[1] fark / docs[1] 2627 / hits[1] 4932 /
Rikonstruktohet rruga e Zallit në Selitë, nis linja e re e autobusit
  • 2018-09-04

Rikonstruktohet rruga e Zallit në Selitë, nis linja e re e autobusit

Bashkia e Tiranës ka rikonstruktuar tërësisht rrugën e  Zallit në zonën e Selitës duke i dhënë fund problemit disavjeçar të mijëra banorëve  dhe drejtuesve të automjetit që ishin të detyruar të kalonin në rrugën plot gropa, baltë dhe me ujërat e zeza. Investimi i Bashkisë ka

No Pic available
  • 2018-08-18

Një ngatërresë me oraret e autobusëve

Nga Arb Elo Futbollistët e kategorisë së tretë të ekipit të Karadakut u habitën goxha nga pritja madhështore me tupanë, cyrle dhe valltarë me kostume popullore, që iu bë ekipit nga një humbje epike shtatë me zero kur mbërriti në qytezë dhe nuk po dinin si të reagonin, kur panë se

Ulet çmimi i biletave të autobusit për ish-komunat
  • 2017-06-16

Ulet çmimi i biletave të autobusit për ish-komunat

Sot nga Farka, kryebashkiaku Veliaj dha një lajm të mirë edhe për banorët që jetojnë në ish-komuna, të cilët përfitojnë nga ulja e çmimit të biletave të autobusit. Ai deklaroi se falë negociatave me kompanitë e transportit publik, është arritur ulja më e madhe e çmimit të bilet

FOTOT/ Nis punë linja e re urbane Farkë  Sauk i Vjetër  Kopshti Zoologjik  ish- Stacioni i Trenit
  • 2017-03-13

FOTOT/ Nis punë linja e re urbane Farkë Sauk i Vjetër Kopshti Zoologjik ish- Stacioni i Trenit

Banorët e Farkës dhe zonës së Kopshtit Zoologjik nuk do të udhëtojnë më me autobusë të vjetër, pa kushte dhe të amortizuar. Bashkia e Tiranës ka mbajtur premtimin për përmirësimin e kushteve të transportit urban, si dhe krijimin e një linjë të posaçme urbane për këtë zon

No Pic available
  • 2017-03-13

Protesta e opozitës, Veliaj: Tirana të lejohet të jetojë lirshëm

Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, bëri të ditur se pavarësisht vështirësive që ka sjellë bllokimi prej disa ditësh i bulevardit Dëshmorët e Kombit, linjat që preken direkt nga kjo anomali kanë mundur ta kalojnë situatën dhe të shkojnë në stacione në kohën e duhur. Pava

Tiranë, shtohen edhe 5 autobusë në linjën ish-Stacioni i Trenit-Farkë
  • 2017-02-24

Tiranë, shtohen edhe 5 autobusë në linjën ish-Stacioni i Trenit-Farkë

Banorët e Saukut dhe Farkës mund të udhëtojnë drejt Tiranës, deri te ish Stacioni i Trenit, me një linjë të re, e cila përshkon një distancë më të madhe, por me më pak para. Bashkia e Tiranës ka vënë në punë linjën e re të transportit urban, që zgjatet nga ish Stacioni i Treni

No Pic available
  • 2017-02-24

Veliaj në Frakë, Bashkia riorganizon linjat në zonat rurale

Bashkia e Tiranës ka vënë në punë linjën e re urbane për banorët Saukut dhe Farkës, të cilët mund të udhëtojnë me një autobus deri te ish Stacioni i Trenit. Linjën e inspektoi vetë kryetari i Bashkisë, Erion Veliaj, i cili tha se udhëtimi për në distanca më të largëta tashmë