Rezultate te kerkimit per termin: +Linja

Meta: total 1000 / total_found 7372 / time 0.003 / keyword[0] linja / docs[0] 7372 / hits[0] 9865 /
Ujë 24 orë për Yzberishtin, vijon ndërtimi i linjës së transmetimit nga Bovilla
  • 2019-04-08

Ujë 24 orë për Yzberishtin, vijon ndërtimi i linjës së transmetimit nga Bovilla

Ujësjellësi i Tiranës vijon punën për ndërtimin e linjës së transmetimit nga Impianti i Bovillës deri në depon e Yzberishtit. Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, UKT thekson se po punohet me ritme të shpejta për ndërtimin e veprës hidrike. Linja direkte e furnizimit nga B

Kreu i Agjencisë për drogat në BE: Grupet shqipfolëse po kërcënojnë Evropën!
  • 2019-03-30

Kreu i Agjencisë për drogat në BE: Grupet shqipfolëse po kërcënojnë Evropën!

Kërcënimi që grupet shqipfolëse të narkotikëve i kanosin Europës është real dhe këtë e ka konfirmuar në një intervistë për Monitor, drejtori i Agjencisë së BE-së për Drogat (EMCDDA), Alexis Goosdeel. Sipas tij grupet shqipfolëse kanë fuqizuar ndjeshëm kontrollin e tyre në treg

SHBA, ulje emergjente për një Boeing 737 Max 8
  • 2019-03-27

SHBA, ulje emergjente për një Boeing 737 Max 8

Ulje emergjente e një Boeing 737 Max 8 nga Florida Jugperëndimore. Aeroplani, i cili nuk kishte pasagjerë, por u nis drejt Kalifornisë, ku linja ajrore po grumbullon një pjesë të Boeing 737, sapo ishte larguar nga Orlando. Ekuipazhi, shpjegon Aviacioni i Administratës Federale, lëshoi alarm

Gazetari i njohur: Veliaj është rivali i Ramës
  • 2019-03-26

Gazetari i njohur: Veliaj është rivali i Ramës

Të shtunën Veliaj shpalli zyrtarisht kandidaturën për një mandat të dytë në drejtimin e Bashkisë së Tiranës. Por në studion e Top Talk, botuesi Henri Çili shprehet se shpallja e kandidaturës nga ana e Veliajt është më tepër se thjesht një kandidaturë lokale. Sipas tij, kryebash

Rrjet i ri ujësjellësi në dy lagje të kryeqytetit
  • 2019-03-25

Rrjet i ri ujësjellësi në dy lagje të kryeqytetit

Dy linja reja në ujësjellës është investimi më i ri i Bashkisë së Tiranës për përmirësimin e furnizimit me ujë të pijshëm të qytetarëve. Specialistët e UKT kanë vënë në funksion linjën e re të ujësjellësit të ndërtuar në rrugën “Zonja Çurre”. Ky investim i

Britania nis kërkimet për Bleona Matën 9 vjet pas zhdukjes
  • 2019-03-25

Britania nis kërkimet për Bleona Matën 9 vjet pas zhdukjes

Kërkimet për Bleona Matën, vajzën nga Kukësi e zhdukur prej 9 vitesh kanë filluar intesivisht në Britaninë e Madhe pas zbulimit të identikitit. Policia britanike, Rrjeti Global i Fëmijëve të Humbur dhe Qendra Kombëtare për Fëmijët e Humbur në Shqipëri, kanë hapur kërkimet për Bl

Pilotët ishin nisur për Dyseldorf, por përfundojnë në
  • 2019-03-25

Pilotët ishin nisur për Dyseldorf, por përfundojnë në

Një avion i linjës British Airways, i ngritur nga Londra dhe me destinacion për në Düsseldorf, Gjermani, u ul në Edinburg, Skoci. Bëhet fjalë për një gabim gjatë rrugës nga ana e pilotëve, në origjinën e së cilës, siç shpjegon BBC, duhet të ketë qenë paraqitja e planit të gabua