Rezultate te kerkimit per termin: +Linz

Meta: total 825 / total_found 825 / time 0.000 / keyword[0] linz / docs[0] 825 / hits[0] 1208 /
Kufijtë e padukshëm
  • 2017-03-25

Kufijtë e padukshëm

Në Prizren me Manray Hsu kuratori i Autostrada Biennale, i cili do ta kthejë qytetin në shtator në një Bienale arti Alda Bardhyli Eshtë një rrugë e gjatë tek e cila do të ecim gjithnjë Rruga drejt kalimit të kufijve që gjenden brenda nesh. I ulur në një nga baret, shumë pranë Shatë

Veliaj: Mbajtëm premtimin, linja e Porcelanit zgjatet deri në Linzë
  • 2017-02-17

Veliaj: Mbajtëm premtimin, linja e Porcelanit zgjatet deri në Linzë

Të privuar prej vitesh nga shërbimi i transportit urban, tashmë banorët e Linzës dhe zonës së Thesarit kanë mundësi që të udhëtojnë drejt qendrës së Tiranës, pa qenë nevoja të ndryshojnë autobus apo të marrin linja të tjera. Bashkia e Tiranës ka realizuar një tjetër premtim

No Pic available
  • 2017-02-17

Brenda muajit autobusët me GPS, Veliaj inspekton linjën e Porcelanit

Tashmë banorët e Linzës dhe zonës së Thesarit kanë mundësi që të udhëtojnë drejt qendrës së Tiranës, pa qenë nevoja të ndryshojnë autobus apo të marrin linja të tjera. Bashkia e Tiranës ka realizuar një tjetër premtim të sajin, duke zgjatur linjën e Porcelanit deri te godina

Veliaj: Mbajtëm premtimin, linja e Porcelanit zgjatet deri në Linzë, shërbim dinjitoz për qytetarët
  • 2017-02-17

Veliaj: Mbajtëm premtimin, linja e Porcelanit zgjatet deri në Linzë, shërbim dinjitoz për qytetarët

Të privuar prej vitesh nga shërbimi i transportit urban, tashmë banorët e Linzës dhe zonës së Thesarit kanë mundësi që të udhëtojnë drejt qendrës së Tiranës, pa qenë nevoja të ndryshojnë autobus apo të marrin linja të tjera. Bashkia e Tiranës ka realizuar një tjetër premt

Tiranë, urbani merr përpara drejtuesin e biçikletës
  • 2017-02-16

Tiranë, urbani merr përpara drejtuesin e biçikletës

Një aksident ka ndodhur mëngjesin e sotëm në kryeqytet. Mësohet se autobusi i linjës së Linzës ka shtypur një drejtues biçiklete, e për pasojë ky i fundit është plagosur rëndë. Ngjarja ka ndodhur në vendin e quajtur Oxhaku, shumë pranë godinës së Shërbimin Informativ Shtetëror

Stacione të reja autobusësh urbanë në Tiranë, ju tregojmë itinerarin e lëvizjeve
  • 2017-02-14

Stacione të reja autobusësh urbanë në Tiranë, ju tregojmë itinerarin e lëvizjeve

Ora News ju sjell itinerarin e ri të lëvizjeve të autobusëve urban në qytetin e Tiranës. Disa ekzistuese do të zgjerohen duke mbuluar një pjesë më të madhe të territorit të kryeqyetit, ndërsa Tirana e madhe ka si nevojë shtimin e 4 linjave të tjera të reja. Drejtori i Transporteve n

No Pic available
  • 2017-02-08

Kamera për çdo autobus, linjat e Kasharit, Freskut dhe Farkës me abone

Linja e Kasharit, Freskut dhe Farkës integrohen në trasportin urban të Tiranës. Tashmë qytetarët që përdorin autobusët e kësaj linje do të udhëtojnë me bileta ose abone. Kryebashkiaku Veliaj tha se këto masa të Bashkisë së Tiranës vinë në përgjigje të shqetësimeve të ngritura