Rezultate te kerkimit per termin: +Lionel +Mesi

Meta: total 1000 / total_found 1519 / time 0.001 / keyword[0] lionel / docs[0] 5901 / hits[0] 8292 / keyword[1] mesi / docs[1] 7608 / hits[1] 11514 /
Dribluesit më të mirë në Europë, a konkurrohet Mesi?!
  • 2019-02-26

Dribluesit më të mirë në Europë, a konkurrohet Mesi?!

Krijimi i superioritetit numerik është mundësia më e mirë për të rritur shanset e shënimit të një goli. Për këtë arsye lojtarët që janë të aftë të kalojnë kundërshtarin kanë një peshë specifike në organikën e çdo skuadre. CIES (qendra e studimeve të futbollit europian) ka

Barcelona zyrtarizon Kevin-Prince Boateng
  • 2019-01-22

Barcelona zyrtarizon Kevin-Prince Boateng

#td_uid_1_5c46f3d83d4ef .td-doubleSlider-2 .td-item1 { background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/01/boat-1-80x60.jpg) 0 0 no-repeat; } #td_uid_1_5c4

Barça kafshon Eibarin, Mesi 400 gola në La Liga (Video)
  • 2019-01-14

Barça kafshon Eibarin, Mesi 400 gola në La Liga (Video)

Që pas barazimit 1-1 në Wanda Metropolitano me një rivat direkt si Atletico Madrid, Barcelona njeh vetëm fitore në La Liga. Të gjashtën radhazi e siguroi lehtësisht ndaj Eibarit në Camp Nou me rezultatin e thellë 3-0. Një sukses që e çon sërish në 5 pikë diferencën me Los Colchonero

Armëmbajtje pa leje, ja sa u dënua vëllai i Leo Mesit
  • 2018-08-17

Armëmbajtje pa leje, ja sa u dënua vëllai i Leo Mesit

Matias Messi, vëllai i yllit të Barcelonës dhe Argjentinës, Lionel Messi, është dënuar për armëmbajtje pa leje. Messi u dënua me 2 ½- vite burg, me vendim të gjykatës në Argjentinë, këtë të enjte, por nuk do të bëjë asnjë ditë pas hekurave. Dënimi i vëllait të yllit argjent

Lionel Mesi, driblon edhe qenin e tij (Video)
  • 2018-07-30

Lionel Mesi, driblon edhe qenin e tij (Video)

Lionel Messi vijon akoma me pushimet verore, teksa po argëtohet me familjen e tij në Ibiza të Spanjës, ku para pak ditësh mori pjesë edhe në dasmën e Cesc Fabregas. Ylli argjentinas i Barcelonës do tu bashkohet më vonë katalanëve, për shkak të pjesëmarrjes në Botëror, por duket se e

Ska Botëror për Messin, Mbape çon në shtëpi Argjentinën (VIDEO)
  • 2018-06-30

Ska Botëror për Messin, Mbape çon në shtëpi Argjentinën (VIDEO)

Mallkimi për Lionel Messin vazhdon. Superylli i Barcelonës, tashmë në moshën 30-vjeçare duket se është i destinuar të mos ngjitet kurrë në majën e Olimpit, sepse pas finales së Botërorit të humbur në 2014 në Brazil, Messi sdo të ketë mundësi të luajë finalen e Rusisë. Dhe ndje

Mesi del në dritare, Ronaldo i shkel syrin! (Foto)
  • 2018-06-29

Mesi del në dritare, Ronaldo i shkel syrin! (Foto)

Lionel Messi dhe ekipi i tij i Argjentinës do të kenë armikun e përhershëm Cristiano Ronaldo përballë hotelit të tyre teksa një murale e madhe e yllit portugez ia bën me sy nga jashtë. Argjentina po përgatitet për fazën e nokautit me Francën të shtunën pasdite dhe Ronaldo do ti vëz

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama