Rezultate te kerkimit per termin: +Lionel +Messi

Meta: total 1000 / total_found 3704 / time 0.002 / keyword[0] lionel / docs[0] 5901 / hits[0] 8292 / keyword[1] messi / docs[1] 5693 / hits[1] 13105 /
No Pic available
  • 2019-04-01

Dridhet Pele, Lionel Messi vetëm 50 gola larg rekordit të legjendës

Lionel Messi vazhdon të shënojë me ritëm të çmendur dhe duket qartë që nuk ka rivalë në Spanjë por edhe në kampionatet e rëndësishme europiane për çmimin e Këpucës së Artë. Në derbin me Espanyolin realizoi dygolësh, duke arritur shifrën e 593 finalizimeve në total me fanellë

Me flori 24-karat, dhuratë e veçantë për Messin (Foto)
  • 2019-03-27

Me flori 24-karat, dhuratë e veçantë për Messin (Foto)

#td_uid_1_5c9bdbcece8f2 .td-doubleSlider-2 .td-item1 { background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/03/cel2-80x60.png) 0 0 no-repeat; } #td_uid_1_5c9bd

10 argjentinas në 1, klipi për kthimin e Mesit në kombëtare
  • 2019-03-22

10 argjentinas në 1, klipi për kthimin e Mesit në kombëtare

Vetëpërjashtimit i erdhi fundi, Lionel Messi rikthehet pas 7 muajsh në kombëtaren e Argjentinës, pas Botërorit zhgënjyes në Rusi. Për të festuar rikthimin e Pleshtit, Federata Argjentinase e Futbollit ka publikuar një video që i atribuohet yllit të Barcelonës, duke e krahasuar me 10 ar

Profecia e Mourinhos: Mbappe më i vlefshëm se Messi dhe Ronaldo
  • 2019-03-19

Profecia e Mourinhos: Mbappe më i vlefshëm se Messi dhe Ronaldo

Jose Mourinho beson se mosha e Kylian Mbappe dhe aftësia “e pabesueshme” e bën atë më të vlefshëm se Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo. Ylli i Paris Saint-Germain Mbappe ka ngritur Kupën e Botës, fitoi Ligën1, dy herë, shënoi 55 gola dhe u votua i katërti në Topin e Artë;

Barça hipotekon titullin falë një super Messi! (Video)
  • 2019-03-18

Barça hipotekon titullin falë një super Messi! (Video)

La Liga nuk ka më histori në këtë sezon. Barcelona e ka vrarë përfundimisht kampionatin dhe tashmë titulli kampion ka marrë rrugën drejt Katalunjës. Falë një super Leo Messi, Barça triumfoi 1-4 në transfertën e vështirë ndaj Real Betis duke u shkëputur në +10 nga Atletico e vendit

Tjetër rekord për Messin, parakalon legjendën Xavi Hernandez
  • 2019-03-18

Tjetër rekord për Messin, parakalon legjendën Xavi Hernandez

Lionel Messi duket se nuk ka rivale për trofeun individual të golashënuesit më të mirë në La Liga dhe në Europë (Këpucën e Artë). Sulmuesi argjentinas, me tregolëshin e realizuar në fitoren 1-4 të Barcelonës në fushën e Real Betisit ka arritur në kuotën e 29 gola në kampionatin

Instagram/ Cilët janë yjet më të pasur dhe me ndjekësit më të shumtë
  • 2019-03-15

Instagram/ Cilët janë yjet më të pasur dhe me ndjekësit më të shumtë

Futbollistët dhe yjet e uebit janë padronët. Italia gjithashtu ka bartësit e standardeve Me rrjetet sociale ju mund të fitoni shumë mirë. Shumë yje ndërkombëtarë që monitorojnë platformat e ndryshme çdo ditë janë plotësisht të vetëdijshëm për këtë, me qëllim që të rrisin nu