Rezultate te kerkimit per termin: +Lipjanit

Total: 656
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.388Z

Moisiu qytetar nderi i Lipjanit

Nga Express me 28 nentor 2010 ne ora 1619 Kuvendi Komunal i Lipjanit ka nderuar ish-presidentin e Shqiperise Alfred Moisiu me titullin qytetar nderi i komunes se Lipjanit per kontributin e dhene per lirine dhe pavaresine e Kosoves. Titulli qytetar nderi ish-presidentit te shtetit shqiptar i esht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:28.256Z

Thaçi: Ndryshimet pozitive janë duke i ndier qytetarët e Lipjanit

Lipjanm, 19 gusht - Kryeministri Thaçi ka përgëzuar udhëheqjen komunale të Lipjanit për qeverisjen e mirë dhe punën e suksesshme që janë duke e bërë. “Ndryshimet pozitive që janë duke ndodhur janë duke i ndier të gjithë qytetarët e kësaj komune, që janë rezultat i investim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:26.230Z

Policia arreston të arratisurin nga burgu i Lipjanit

Lipjan - Një i arratisur nga burgu i Lipjanit nuk ka arritur ti shpëtojë policisë. Burime policore bëjnë të ditur se dy të burgosur janë arratisur dje rreth orës 11:00 nga burgu i Lipjanit, ndërkohë që vetëm njëri prej tyre ka arritur fillimisht tu shpëtojë gardianëve, kurse tjetri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:40.141Z

Kryetari i Lipjanit ka përmbushur vetëm 8 premtime nga 132

Youth Association for Human Right (YAHR) ka publikuar raportin e monitorimit të punës së ekzekutivit të Komunës së Lipjanit për periudhën janar-qershor 2015. Sipas raportit të kësaj organizate ekzekutivi i Komunës së Lipjanit gjatë periudhës janar-qershor 2015 është përballur me sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:43.612Z

Kurti flet per burgun e Lipjanit

Kryetari i lëvizjes Vetevendosje, Albin Kurti denoncoi në Kuvend letrën e bashkëshortes së ish-xhelatit të tij në burgun e Lipjanit. Letra e dërguar në adresë të deputetëve të Kuvendit të Kosovës pretendon pafaj&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.390Z

Ish-presidenti Moisiu Qytetar Nderi i Lipjanit ne Kosove

Nderimi Ish-presidenti shqiptar Alfred Moisiu eshte nderuar dje ne Diten e Flamurit me cmimin Qytetar Nderi i Lipjanit. Me kete cmim e ka dekoruar kryetari i Lipjanit Shukri Buja bashke me te gjithe kuvendaret dhe stafin politik te kesaj komune. Megjithese kam kaluar shume situata ne jeten time pra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.621Z

Zjarrfikësit padisin komunën e Lipjanit

Zjarrfikësit e Komunës së Lipjanit e kanë paditur këtë komunë për mospagesë të orëve shtesë, punën e ndërrimit të natës si dhe të festave zyrtare. Ata kërkojnë kompensimin prej se është në f

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama