Rezultate te kerkimit per termin: +Liqeni

Meta: total 1000 / total_found 4129 / time 0.019 / keyword[0] liqeni / docs[0] 4129 / hits[0] 6008 /
Dhjetë destinacionet më të preferuara në Gjermani në 2016
  • 2016-10-20

Dhjetë destinacionet më të preferuara në Gjermani në 2016

Qendra Gjermane e Turizmit (DZT) sërish kërkoi nga vizitorët e huaj të zgjedhin destinacionet e preferuara në Gjermani. Berlini nuk bën pjesë më në 10 të preferuarit, një kandidat gjermanoverior kaloi në vendin e parë. Vend 1: Miniatur Wunderland në Hamburg Vitin e kaluar as nuk bënte

Gjermani, 10 destinacionet më të preferuara në 2016-ën
  • 2016-10-19

Gjermani, 10 destinacionet më të preferuara në 2016-ën

Qendra Gjermane e Turizmit DZT sërish kërkoi nga vizitorët e huaj të zgjedhin destinacionet e preferuara në Gjermani. Berlini nuk bën pjesë më në 10 të preferuarit, një kandidat gjermanoverior kaloi në vendin e parë. 10: Pjesa historike e Dresdenit Zwinger-i në Dresden me muzetë e tij

Qyteti port që ka humbur ujin
  • 2016-10-17

Qyteti port që ka humbur ujin

Në veri të republikës autonome Karakalpakstan, në Uzbekistan, përballesh me një pamje vërtetë të çuditshme. Këtu, rrethuar nga rëra, anijet e peshkimit qëndrojnë të bllokuar në shkretëtirën përvëluese, më shumë se 100 km nga deti. Moynaq ishte dikur një komunitet i lulëzuar

Historia tronditëse e Altin Goxhajt, kur ishte vetëm 7 vjeç
  • 2016-10-17

Historia tronditëse e Altin Goxhajt, kur ishte vetëm 7 vjeç

Altin Goxhaj duket se ka kaluar një ngjarje tronditëse dhe të dhimbshme në fëmijërinë e tij. Izet Haxhia thotë se atë e kanë përdhunuar, kur ka qenë vetëm 7 vjeç. Une sipas ketij ”brimeçpuari” që në moshen shtate vjeçare, dhurate kjo nga biri i nje sigurimsi, qenkam

Nis ndertimi i kendit te lojerave ne njesine 7
  • 2016-10-17

Nis ndertimi i kendit te lojerave ne njesine 7

brbrShume shpejt edhe femijet qe jetojne Njesise nr 7 ne kryeqytet do te kene hapesiren e tyre te argetimit Bashkia ka nisur punen per ndertimin e kendit te tete te lojerave per femije dhe ambiente sportive per me te rriturit ne rrugen Kongresi i Lushnjes brbr brbrMe vjen mire qe fillojme kendin e t

No Pic available
  • 2016-10-17

Veliaj: Brenda vitit ndërtojmë 12 kënde lodrash për të vegjëlit

Në rrugën Kongresi i Lushnjes në njësinë nr 7 në Tiranë do të ndërtohet këndi i tetë për fëmijë. Veliaj: Fillojmë këndin e tetë të lodrave në qytetin e Tiranës. Ka qenë një vit fantastik, pasi debatet për këndin e madh të lodrave i hapën rrugë ndërtimit të këndit të lo

Nisin punimet për ndërtimin e këndit sportiv në njësinë 7
  • 2016-10-17

Nisin punimet për ndërtimin e këndit sportiv në njësinë 7

Fëmijët e Njësisë Administrative nr. 7 në kryeqytet do të kenë shumë shpejt hapësirën e tyre të argëtimit. Bashkia e Tiranës, në përmbushje të premtimit për të ndërtuar 12 kënde lojërash, ka nisur punën për ndërtimin e këndit të tetë të lojërave për fëmijë dhe ambient