Rezultate te kerkimit per termin: +Liqenin +Artificial

Meta: total 457 / total_found 457 / time 0.000 / keyword[0] liqenin / docs[0] 3825 / hits[0] 5396 / keyword[1] artificial / docs[1] 4382 / hits[1] 6041 /
No Pic available
  • 2017-04-28

I moshuari tenton të mbytet në Liqenin Artificial

Një 80-vjecar ka tentuar të mbytej në Liqenin Artificial të Tiranës. Shërbimet e Shqiponjave erdhën menjëherë në ndihmë duke përdorur mjete rrethanore për të nxjerrë nga uji shtetasin M.Bona. Sipas policisë, lajmërimin për këtë rast e kanë marrë nga një telefonatë në nu

Gazetari i vdekur i 96: Më groposën vetëm me mbathje, më menduan të vdekur
  • 2017-03-14

Gazetari i vdekur i 96: Më groposën vetëm me mbathje, më menduan të vdekur

Në 28 maj të vitit 1996, politikanë, gazetarë vendas dhe të huaj u rrahën barbarisht nga policë civilë të forcave speciale dhe punonjës të Shërbimit Informativ Kombëtar gjatë një proteste në sheshin Skënderbej. Ndër ta ishte dhe gazetari Bardhok Lala, i cili u rrah nga punonjës t

Bardhok Lala, intervistë me një të vdekur
  • 2017-03-13

Bardhok Lala, intervistë me një të vdekur

Më 28 maj 1996, gazetari i Dita informacion Bardhok Lala, u hodh në një furgon, ku u rrah barbarisht. Të zhveshur dhe gjysmë të vdekur, personat e paidentifikuar që e morën me makinë të kuqe, e hodhën në Liqenin Artificial, duke e menduar të vdekur. 21 vjet më vonë, pakush e di q

Ish-gazetari Bardhok Lala sjell dëshmi nga varri
  • 2017-03-13

Ish-gazetari Bardhok Lala sjell dëshmi nga varri

Në 28 majit të vitit 1996, politikanë, gazetarë vendas dhe të huaj u rrahën barbarisht nga policë civilë të forcave speciale dhe punonjës të Shërbimit Informativ Kombëtar gjatë një proteste në sheshin Skënderbej. Ndër ta ishte dhe gazetari Bardhok Lala, i cili u rrah nga punonjës

No Pic available
  • 2017-02-05

Mbillen 500 peme te reja ne Liqenin e Kasharit, Veliaj: Ulim ndotjen!

Nën nismën “E dua Pemën” në liqenin artificial të Kasharit u mbollën 500 pemë. Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj tha se zona e liqenit artificial të Kasharit do të kthehet në një park të madh urban. Veliaj: Fillojmë një projekt të ri, siç bëmë në Farkë, a

Mbillen peme ne liqenin e Kasharit
  • 2017-02-05

Mbillen peme ne liqenin e Kasharit

p styletext-align justifydo qytetar mund ti kushtoje nje peme apo nje stol nje te afermi te tij qe nuk jeton me apo nje cift i ri i sapomartuar femijes se sapolindur Kjo eshte iniciativa e ri e Bashkise se Tiranes per te shtuar gjelberimin Prezantimi i ketij projekti u be kete te diele nga kryebash

No Pic available
  • 2017-02-05

Nisma E dua pemën, mbillen pemë të reja në Liqenin Artificial të Kasharit

Veliaj: Shtojmë gjëlbërimin dhe ulim ndotjen në qytet; Linjë e re moderne autobusi Kashar-Tiranë Në zbatim të Planit të Përgjithshëm Vendor, i cili parashikon mbjelljen e 2 milionë pemëve të reja, që do të jenë pjesë e kurorës së gjelbër të Tiranës, e njohur ndryshe si Pylli O