Rezultate te kerkimit per termin: +Liqenin +Artificial

Meta: total 476 / total_found 476 / time 0.000 / keyword[0] liqenin / docs[0] 3969 / hits[0] 5599 / keyword[1] artificial / docs[1] 4593 / hits[1] 6331 /
Dhjetë qytete spektakolare nën ujë nga e gjithë bota (Foto)
  • 2019-03-13

Dhjetë qytete spektakolare nën ujë nga e gjithë bota (Foto)

Krahasimi me Venecian vjen spontanisht: edhe nëse ajo nuk njeh rivalë, këto qytete ofrojnë panorama magjepsëse Lumenjtë kanë qenë gjithmonë djepi i qytetërimit: në brigjet e tyre rriten qytete të këndshme, të cilat shpesh u detyrohen ujit të tyre për pamjet sugjestive. Janë zgjedhur

Këngëtarja e njohur, në mision për Tiranën e gjelbër (Foto)
  • 2019-02-17

Këngëtarja e njohur, në mision për Tiranën e gjelbër (Foto)

Nismës së Bashkisë së Tiranës për mbjelljen e pemëve i është bashkuar kësaj here edhe një nga zërat më të dashur të muzikës shqiptare, këngëtarja e njohur Anxhela Peristeri. Së bashku me kryebashkiakun Erion Veliaj, ajo mbolli pemë në Parkun e Liqenit Artificial të Tiranës. Kr

No Pic available
  • 2018-12-28

 The Independent guidë për Tiranën: Qyteti që po ndryshon

Një tjetër media prestigjioze ndërkombëtare, kësaj here britanikja The Independent i ka kushtuar Tiranës një reportazh të gjatë, si një ftesë për gjithë lexuesit e saj për ta vizituar atë. Përmes një guide të shoqëruar me foto nga pikat më tërheqëse të kryeqytetit shqiptar, Th

No Pic available
  • 2018-11-04

Kampionati i parë Canoe & Kayak Sprint në liqenin e Tiranës

Agjencia e Parqeve dhe Rekreacionit në bashkëpunim me Federatën Shqiptare të Kanotazhit sjellin sot Kampionatin e parë “Canoe & Kayak Sprint” në Liqenin Artificial të Tiranës. Pjesë e këtij kampionati janë të apasionuarit pas sporteve të ujit nga qytetet e Shkodrës, Lez

No Pic available
  • 2018-10-13

Nis ndërtimi i molit të ri të varkave tek Parku i Liqenit

Investimet e kryera e kanë kthyer Parkun e Madh të Liqenit Artificial në destinacionin më të preferuar për qytetarët e Tiranës, jo vetëm për të kaluar kohën e lirë por edhe për të zhvilluar aktivitete të ndryshme sportive. Bashkia e Tiranës ka nisur rikualifikimin e bregliqenit në

Gjykata rrëzon HEC-et në kanionet e Osumit, Klosi: Fituam betejën e parë
  • 2018-07-31

Gjykata rrëzon HEC-et në kanionet e Osumit, Klosi: Fituam betejën e parë

Gjykata Administrative rrëzoi ankimimin e subjekteve për HEC-et në Osum duke i dhënë të drejtë ministrisë së turizmit dhe Mjedisit për pezullimin e ndërtimit të këtyre HEC-eve. Vendimin e gjyqësorit e ka bërë të ditur ministri Blendi Klosi gjatë aktivitetit në Ditën Botërore t

No Pic available
  • 2018-07-28

DokuFest mbërrin në Tiranë. Projeksione filmash në Liqenin Artificial

“Ngjarja më e rëndësishme në botën e filmit me rreze ndërkombëtare, është në nderin tim si ministre, por edhe në emër të qeverisë ta mirëpresim festivalin DokuFest, për të ndarë jo vetëm skenën, por për të bashkuar publikun”, u shpreh ministrja Mirela Kumbaro në k