Rezultate te kerkimit per termin: +Liria

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:24.719Z

Liria ekonomike *

Liria ekonomike, në një konceptim të thjeshtë, është e drejta bazë e çdo qenieje njerëzore për të administruar e kontrolluar punën dhe pronën e vet. Pra, në një shoqëri ekonomikisht të lirë, individët janë të lirë të punojnë e prodhojnë, të konsumojnë dhe investojnë në m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:29.540Z

Liria synon fitore

Në fundjavë zhvillohen ndeshjet e fazës së dytë të Raiffeisen Superligës së Kosovës në futboll, përkatësisht xhiroja e 12-të. Kjo xhiro nis të shtunën në Prizren, ku Liria do të ballafaqohet me Drenicën. Prizrenasit do të mundohen ta shfrytëzojnë terrenin e vet, për ti korrur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.197Z

Liria ime dhe liria jote

Eno Bozdo Ndoshta argumenti më i shtjelluar në dy shekujt e fundit të civilizimit tonë është ai mbi konceptin e lirisë. Në kohërat që jetojmë çështjet e lirisë individuale kundrejt lirisë së sistemit, lirisë së sistemit kundrejt të drejtës/lirisë kolektive dhe lirisë kundrejt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:34.098Z

Liria fundos Gjilanin

Liria, me trajneri e ri Skënder Krapa, ka shënuar një fitore shumë të rëndësishme në luftën për mbijetesë përballë skuadrës së Gjilanit, që tashmë është shumë pranë rënies në një rang më poshtë të garave.Prizrenasit, të vetëdijshëm për pozitën e tyre të palakmueshme

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:28.036Z

LIRIA NEGATIVE E SHTYPIT

Dorian KoçiDORIAN KOÇI  Dita 3 maj shënon në gjithë botën ditën e lirisë së shtypit. Me këtë rast përveçse organizimit të tryezave të rrumbullakëta në çdo vend përkatës ku diskutohen problemet e medias në përgjithësi, nga organizata të ndryshme ndërkombëtare bëhet dhe ren

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:18.444Z

Liria dënohet me 800 Euro

Federata e Futbollit e Kosovës (FFK) e ka dënuar Lirinë me 800 euro. Në fakt, Komisioni Disiplinor i FFK-së ia ka shqiptuar të premten këtë dënim klubit prizrenas, me arsyetimin se nuk e kishte organizuar siç duhet ndeshjen e saj ndaj Trepçës ’89 – në kuadër të xhiros së 21

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.434Z

Liria, tri miqësore në Durrës

Nga Express më 08 shkurt 2011 në ora 12:18 Liria e Prizrenit pritet të udhëtojë të martën në Durrës, ku do të qëndrojë tri ditë duke zhvilluar ndërkohë tri ndeshje miqësore. Lajmin e ka bërë të ditur trajneri i bardh e zinjve, Behajdin Gjinali. “Do të udhëtojmë nesër

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama