Rezultate te kerkimit per termin: +Liridon +Kukaj

Meta: total 52 / total_found 52 / time 0.000 / keyword[0] liridon / docs[0] 674 / hits[0] 886 / keyword[1] kukaj / docs[1] 331 / hits[1] 483 /
Zyrtare: Mushica largohet nga Prishtina
  • 2015-08-21

Zyrtare: Mushica largohet nga Prishtina

Skuadra më e madhe e futbollit në Kosovë, Fc Prishtina, ka zbuluar listën e lojtarëve për sezonin e ri që nisë nesër. Skuadra nga kryeqyteti në xhiron e parë, do të jetë nikoqir i kampionëve të Feronikelit. Ajo që vë

4 futbollistë largohen nga FC Prishtina, 4 vazhdojnë kontratat
  • 2014-07-16

4 futbollistë largohen nga FC Prishtina, 4 vazhdojnë kontratat

Skuadrën e Prishtinës deri më tani kanë lëshuar katër futbollistë. Pjesë e skuadrës më nuk do të jenë mesfushorët Argjend Malaj dhe Berat Ahmeti, mbrojtësi i krahut Drilon Berisha dhe sulmuesi Kastriot Rexha. Berat Ahmeti ës

Drenica ia ndal hovin Prishtinës, midis kryeqytetit
  • 2014-03-23

Drenica ia ndal hovin Prishtinës, midis kryeqytetit

 Në kuadër të javës së 20-të në Raiffeisen Superligen e Kosoves , skuadra e Drenicës ka bërë befasi të dorës së parë duke e mposhtur skuadrën nga kryeqyteti Prishtina me rezultat 1:2,tani sërish Prishtina bie në

Ulqin : Prishtina - Feronikeli 0:1
  • 2014-02-15

Ulqin : Prishtina - Feronikeli 0:1

Golin e vetëm ka shënuar ish-futbollisti i Fushë Kosovës, Triumf Shabani Sot më 15 Shkurt , Prishtina ka zhvilluar edhe takimin e tretë përgatitor, ndërsa të parën në fazën përgatitore në Ulqin. Ndeshja ndërmjet Prishtin&eu

Skuadra e Prishtinës , nesër udhëton për Ulqin
  • 2014-02-11

Skuadra e Prishtinës , nesër udhëton për Ulqin

Skuadra e Prishtinës pritet , nesër në mëngjes (08:30) të udhëton në Ulqin Ndërsa, sulmuesi Berat Hyseni është liruar dhe do të jetë futbollist i Ferizajt Prishtinë, 11 shkurt – Pas më shumë se një muaji të

No Pic available
  • 2012-11-23

Prishtina, në fazën finale

Prishtina i është bashkuar Tiranës, Flamurtarit dhe Shkëndisë për t’u kualifikuar në fazën finale të kupës ‘Pavarësia’. Skuadra bardh e kaltër e eliminoi me meritë në gjysmëfinale Trepçën ’89. Kampioni aktual i Kosovës eci përpara falë saktësisë më të madh

No Pic available
  • 2012-11-04

Prishtina ruan hapin për titull

Prishtina e ka ruajtur hapin në luftë për titull të kampionit. Skuadra e Afrim Tovërlanit të dielën i ka fituar tri pikë të reja dhe shumë të rëndësishme, edhe atë si mysafire e Vëllaznimit, të cilin e ka mposhtur me rezultat minimal, 0:1. Hero i prishtinasve ishte mbrojtësi Liridon