Rezultate te kerkimit per termin: +Liris

Total: 5080
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:52.390Z

Lirisë i shkon talenti në Basel

Betim Berisha, ka nisur provat te skuadra e dytë e Baselit. Ai më parë ishte ftuar për t’u testuar në Sunderland. Portieri i talentuar i Lirisë së Prizrenit, Betim Berisha është duke u provuar te skuadra e famshme zvicerane, Basel. Lajmi ësht&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:41.306Z

Nju Jorku feston 125 vjetorin e Shtatores së Lirisë

NJU JORK- Nju Jorku ka festuar të premten 125 vjetorin e Shtatores së Lirisë, simboli gjigant i lirisë për emigrantët që hyjnë në Shtetet e Bashkuara.Zyrtarë amerikanë e francezë u takuan në Ishullin e Lirisë në Nju Jork Harb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:45.024Z

Hillary Clinton nderohet me Medaljen e Lirisë

Ish-sekretarja amerikane e shtetit, Hillary Clinton, është fituese e Medaljes së Lirisë për këtë vit. Këtë çmim, zonja Clinton, pritet ta marrë në ceremoninë e 10 Shtatorit në Qendrën Kombëtare Kushtetuese në Fil

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:45.871Z

Hashim Thaçi: SHBA-të sinonim i lirisë

PRISHTINË-Kryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, uroi sot Presidentin e SHBA-ve, Barak Obama dhe popullin amerikan me rastin e 237 vjetorit të Pavarësisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Në një mesazh dërg

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:02.274Z

Rihapet për vizitorë Statuja e Lirisë

 Statuja e Lirisë, e mbyllur si rrjedhojë e mbylljes së pjesërishme të qeverisë amerikane, është rihapur për vizitorë. Statuja është hapur të dielen, pasi shteti i Nju Jorkut vendosi ta financojë hapjen e këtij monument

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:35.649Z

Veseli: Bahri Fazliu figurë emblematike e lirisë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka përkujtuar Bahri Fazliun, të cilin e ka cilësuar si figurë emblematike të lëvizjes kombëtare për lirinë e Kosovës. Ai ka thënë se rënia e Bahri Fazliut dhe të rën&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.511Z

Sot Dita Botërore e Lirisë së Shtypit

TIRANE- Sot është Dita Botërore e Lirisë së Shtypit. Tre maji ka marrë këtë epitet në Asamblenë e Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara në vitin 1993 dhe liria e shprehjes është ruajtur në Nenin 19 të Deklarat&e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama