Rezultate te kerkimit per termin: +Lirise

Total: 3471
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:36.305Z

Lind Poli i Lirise

Nga nje hotel i kryeqytetit Nard Ndoka dhe Dashamir Shehi zyrtarizuan koalicionin e tyre zgjedhor.  “Shpallim sot krijimin e koalicionit politik zgjedhor”, u shpreh kreu i LZHK-se, Dashamir Shehi. Por koalicionit i mungon njeri prej ideatoreve, Spartak Ngjela. “Zyrt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:37.729Z

Pragu i lirise permes artit

brbrRaportet permbysen cikerrimat behen te rendesishme ndersa te rendesishmet behen te dores se dyte Kjo thene ndryshe eshte psikoza e burgut Pamjet qe shihni jane xhiruar kater vjet me pare ne nje burg italian Filmi bardh e zi Cezari duhet te vdese eshte nje nga dramat me te perfolura ne edicionin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.993Z

Mesha e lirise

/ / NgaGJERGJ META Mbushen sot 20 vjet nga dita kur Dom Simon Jubani kremtoi meshen e pare publike nder vorre te Rrmajt ne Shkoder. Kjo dite eshte e lidhur ngushte me kete emer me nje meshtar katolik. Dita e 4 nentorit 1990 eshte antidita e 6 shkurtit 1967 dite kjo e fun

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:40.116Z

"Poli i Lirise", marreveshje me te perndjekurit

Disa shoqata te ish te perndjekurve politike u bashkuan diten e djeshme me levizjen e re politike "Poli i Lirise", e cila perbehet nga PDK dhe LZHK. Sipas deklarates te kesaj levizjeje, mbeshtetja e ish te denuarve politike, per "Polin e Lirise" vjen ne nje moment shume te rendesishem, vjen ne nje m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:21.688Z

Statuja e lirise rihapet me 4 korrik

Statuja e lirise rihapet me 4 korrik E merkure 20 Mars 2013 1032 p styletext-align justify Statuja e lirise rihapet me 4 korrikStatuja e Lirise rihapet per publikun me rastin e Dites se Pavaresise me 4 korrik Ky monument simbolik i New Yorkut por edhe i mbare Shteteve te Bashkuara u mbyll

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:40.280Z

Zgjerohet Poli i Lirise

Koalicionit “Poli i lirise” i bashkohen 3 shoqata te ish-te perndjekurve politike. Drejtues te ketij koalicioni thone se eshte me rendesi te vecante zgjerimi me shtresa te djathta.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:20.707Z

Shetitja e Lirise te kthehet ne tradite

Kryebashkiaku i Tiranes, Edi Rama, do t’i kerkoje shume shpejt Keshillit Bashkiak qe ta shpalle 17 shkurtin, diten e shpalljes se Pavaresise se Kosoves, nje dite feste per kryeqytetin. Duke falenderuar te gjithe ata qytetare qe moren pjese diten e diel ne “Shetitjen e Lirise”, Rama u shpreh se

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama