Rezultate te kerkimit per termin: +Lirohet

Meta: total 1000 / total_found 5641 / time 0.003 / keyword[0] lirohet / docs[0] 5641 / hits[0] 6765 /
Ankthi, çfarë është dhe si ta luftojmë
  • 2019-04-11

Ankthi, çfarë është dhe si ta luftojmë

Si të shpëtojmë nga ajo ndjenjë e tensionit të vazhdueshëm që na shqetëson dhe, në një afat të gjatë, helmon ditët tona Ne gjithmonë jetojmë me ngut, të shtyrë nga një mijë angazhime; ndiejmë peshën e botës mbi ne, jemi në presion për të qenë në lartësinë që të tjerët

Ndryshime të tjera në diplomaci, ja diplomatët që u shkarkuan sot
  • 2019-03-29

Ndryshime të tjera në diplomaci, ja diplomatët që u shkarkuan sot

Të tjera shkarkime janë bërë nga ministri Gent Cakaj në shërbimin diplomatik. Ministria e Jashtme bëri të ditur se është shkarkuar diplomatja, Blerta Derhemi pjesë e misionit shqiptar në BE, e cila do të kthehet në Tiranë. Një tjetër i shkarkuar është Artur Porpollogu, konsull n

No Pic available
  • 2019-03-28

Furtuna në diplomaci, ja diplomatët e shkarkuar nga ministri Cakaj

Ministri në detyrë, Gent Cakaj ka ndërmarrë një aksion për pastrimin e diplomacisë nga ata që ai i cilësoi si miq e krushqi. Mësohet se Cakaj ka vendosur shkarkimin e 28 diplomatëve shqiptarë, të cilët thuhet se nuk përmbushin kriteret e ligjit për shërbimin diplomatik dhe janë te

Lirohet e dyshuara për vrasjen e Kim Jong-namit
  • 2019-03-11

Lirohet e dyshuara për vrasjen e Kim Jong-namit

Gruaja indoneziane, Siti Aisyah, e cila është akuzuar për vrasjen Kim Jong-nam, gjysmëvëllait të liderit verikorean, Kim Jong-un, është liruar, pasi akuzat ndaj saj janë hedhur poshtë. Aisyah ishte akuzuar për vrasje të Kimit, në aeroportin e Kuala Lampurit, duke i hedhur në fytyrë, a

Ja pse Fiorin Durmishaj zgjodhi kombëtaren greke!
  • 2019-03-08

Ja pse Fiorin Durmishaj zgjodhi kombëtaren greke!

Fiorin Durmishaj tashmë e ka bërë zgjedhjen e tij. Sulmuesi vlonjat ka vendosur të përfaqësojë Greqinë në rang kombëtaresh duke surprizuar jo pak me zgjedhjen e tij e cila ka shtangur trajnerin e kombëtares kuqezi, Christian Panucci por edhe Federatën Shqiptare të Futbollit që tashmë

Një festival filmi për dhunën ndaj gruas
  • 2019-03-07

Një festival filmi për dhunën ndaj gruas

Historia e dhimbshme e një marrëdhënie abuzive. Një grua e cila duhet t’i japë fund martesës, por edhe të çlirohet nga paragjykimet kulturore. Kjo është historia e filmit I huaji që do të shfaqet më 8 mars në ekranin e Festivalit të Filmit për gruan që hap siparin në Tiranë.

Gazetarja jep alarmin: Dreqtësia po liron vrasësit e rrezikshëm
  • 2019-03-06

Gazetarja jep alarmin: Dreqtësia po liron vrasësit e rrezikshëm

Gazetarja e kronikës në Top Channel, nëpërmjet një postimi në Facebook ka ngritur shqetësimin se një person i dënuar me burgim të përjetshëm do të lihet i lirë. Hoxha shkruan se me shumë mundësi ky vendim do shpallet nga një gjykatë rrethi. Postimi i plotë: Vini re …! !! A