Rezultate te kerkimit per termin: +Lisbon

Meta: total 1000 / total_found 2478 / time 0.001 / keyword[0] lisbon / docs[0] 2478 / hits[0] 3622 /
No Pic available
  • 2019-04-02

Enrico Cuccia, mendja financës italiane me origjinë shqiptare

Lindi në Romë më 24 nëntor 1907 nga prindër siçilianë. Familja e të atit ishte me origjinë arbëreshe nga Ora e Shqiptarëve dhe Mexojuzoja. Pas diplomimit në drejtësi hyn në Iri, i dislokuar pranë selisë së Londrës. Detyra e parë me rëndësi është në Bankën e Italisë (marrja

Juventusi në ankth për dëmtimin e Cristiano Ronaldos
  • 2019-03-26

Juventusi në ankth për dëmtimin e Cristiano Ronaldos

Tek Juvevtusi janë në ankth për Cristiano Ronaldon. Ylli portugez u detyrua të braktiste lojën në sfidën Portugali-Serbi, që u zhvillua në Lisbonë, për shkak të një problemi muskulor më këmbën e djathtë dhe duhet të qëndrojë minimumi dy javë jashtë fushave të blerta. Në orët

Nani e mbyll me Europën, kalon në MLS
  • 2019-02-18

Nani e mbyll me Europën, kalon në MLS

Luis Nani bëhet gati për të nisur një aventurë të re përtej Oqeanit. Sulmuesi i Sporting Lisbonës do ta vazhdojë karrierën e tij në Major League Soccer me ekipin e Orlando City-t, që ka vendosur të bëjë një goditje të madhe, e para që pas largimit të Kakasë. Nani do të përfitoj

Napoli prek kualifikimin, Chelsea bën detyrën ndaj Malmos
  • 2019-02-15

Napoli prek kualifikimin, Chelsea bën detyrën ndaj Malmos

Napoli preku kualifikimin në Europa League që në sfidën e parë, pasi arriti të fitojë në transfertën zvicerane ndaj Zyrihut, me rezultatin 1-3, në një sfidë të cilën Hysaj e pa nga stoli, por në fushë ishin dy futbollistë të Përfaqësueses së Kosovës. Skuadra e Ancelottit kontro

Talenti korçar nënshkruan me Sporting Lisbonën!
  • 2019-02-01

Talenti korçar nënshkruan me Sporting Lisbonën!

E bujshme, një talent shqiptar firmos me një prej skuadrave më të titulluara në Portugali. Dean Liço është zyrtarisht lojtar i Sporting Lisbonës. Talenti 18-vjeçar i është bashkuar sot gjigantit portugez dhe konsiderohet si një lojtar me shumë të ardhme. Liço e ka nisur karrierën te

Historike, një gjyqtare shqiptare me stemën e FIFA-s
  • 2019-01-31

Historike, një gjyqtare shqiptare me stemën e FIFA-s

Shqipëria, për herë të parë në historinë e futbollit, këtë vit do ketë dhe një gjyqtare me stemën e FIFA-s. Bëhet fjalë për Emanuela Rustën, arbitre e talentuar nga Kolegjiumi i Elbasanit, që ka thyer barrierat dhe do të përfaqësojë futbollin shqiptar në arenën ndërkombëtare

Nga Portugalia në Azi, ja 20 linjat ajrore më pak korrekte!
  • 2019-01-16

Nga Portugalia në Azi, ja 20 linjat ajrore më pak korrekte!

Renditja e transportuesve më pak të përpiktë që ofrohen nga kompania e specializuar Oag. Në krye të europiania Tap, filipinezja Cebu Pacific dhe pakistanezja Pia Linjat ajrore aziatike janë ndër më të paktat në botë, por palmën e palodhur të bartësit me fluturimet e fiton portugezja