Rezultate te kerkimit per termin: +Listn

Meta: total 236 / total_found 236 / time 0.000 / keyword[0] listn / docs[0] 236 / hits[0] 284 /
9 gjra q ndoshta nuk i dini pr Katarin
  • 2017-08-21

9 gjra q ndoshta nuk i dini pr Katarin

Sa sht i pasur Katari? Pse bn shopping n bot? A sht e vrtet q t dieln punohet? Dhe mbi t gjitha pse sht n kriz me vendet e tjera t gjirit? Dimensionet Nuk llogariten. Katari sht pak m i madh se Abruzzo ( 11.437 kundr 10.795 km kuadrat). Kjo e bn t 167-tin vend n bot pr nga siprfaqja. Por sht m i pas

Tokio dhe arkitektura: një zhytje në horizontin e t ardhmes
  • 2017-08-12

Tokio dhe arkitektura: një zhytje në horizontin e t ardhmes

Mes Lindjes dhe Perndimit, nj qytet magjepss me ndrtime shum inovative q meriton t vizitohet Tokio sht tradit, por mbi t gjitha inovacion dhe e ardhme, pr kt arsye metropoli japonez karakterizohet edhe nga nj horizont i jashtzakonshm ndrtesash dhe gratacelash moderne dhe bashkkohore, shpesh t karak

Venezuela, biznesi i kokains midis politikanve dhe t afrmve: ja rrjeti
  • 2017-08-09

Venezuela, biznesi i kokains midis politikanve dhe t afrmve: ja rrjeti

Venezuela ka nj pozicion gjeografik t privilegjuar: nj kufi i gjat i pambikqyrur me Kolumbin, prodhuesi numr nj i kokains dhe nj bregdet shum i gjer. Pista q lidh trafikun me kryen e regjimit narkotik. Narkodiktatura. Lexohet n muret e Karakas, dgjohet nga zrat e analistve dhe politikanve t opozits

Msoni t udhtoni lehtsisht, ja si t minimizoni bagazhet
  • 2017-08-05

Msoni t udhtoni lehtsisht, ja si t minimizoni bagazhet

E padobishme t marrsh me vete nj garderob dhe aksesor t shumt: t reduktosh valixhet vetm n t domosdoshmet (dhe udhtoni m t lumtur) sht e mundur! Kush ka fmij t vegjl i kupton shum mir vshtirsit. Pr sasit e paprshkrueshme t sendeve q mund t shrbehen, duhet t merrem n pushime bagazhe t pabesueshme. Du

No Pic available
  • 2017-07-06

Si votohet n Gjermani?

Nj dit dhe dy kryqe vendosin pr katr vjet. Kaq zgjat nj periudh legjislative n Gjermani. M 24 shtator do t votohet pr Bundestagun e ri. Por si funksionon zgjedhja e prfaqsuesve t popullit? Fjalia m e cituar pr sistemin elektoral n Gjermani sht: Deputett zgjidhen prmes “zgjedhjeve t prgjithshme

Miti dhe trashgimia e JFK  100 vjetori i lindjes s Kennedy
  • 2017-05-29

Miti dhe trashgimia e JFK 100 vjetori i lindjes s Kennedy

SHBA kujton nj ndr presidentt, t cilin ende shum vetë e adhurojn, ndonse ai ishte vetm njmij dit n post, nga janari 1961 deri n ditn e vrasjes n nntor 1963: John F. Kennedy. Presidenti i 35-t i SHBA-s lindi para 100 vjetsh m 29.05.1917. Historiant i vlersojn arritjet e tij n politikn e brendshme dh

De Biazi publikon listën anti-Serbi
  • 2015-10-03

De Biazi publikon listën anti-Serbi

Trajneri i Kombëtares shqiptare, De Biasi ka publikuar listn e lojtarëve që janë ftuar për sfidën e 8 tetorit ndaj Serbisë. Strategu italian ka rikthyer në Kombëtare Shalën dhe mbi t gjitha Alban Mehën. Ja lista e plotë 1 Berisha 2 Hoxha 3