Rezultate te kerkimit per termin: +Listn

Total: 228
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.618Z

Karzai t shtunn shpalos kabinetin e tij

Presidenti i Afganistanit, Hamid Karzai, kt fundjav do tia dorzoj ligjvnsve listn e antarve t kabinetit t tij t ri, e q do t jet testi i par pr premtimin e tij se do t rrnjos korrupsionin n qeverin e tij, kan njoftuar dje dy antar t parlamentit. Karzai m hert ka theksuar se do t paraqet listn e pje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.760Z

Kabul, Karzai paraqet listën e ministrave

Presidenti afgan Hamid Karzai ka paraqitur listn e ministrave. Deputett duhet t votojn pr do antar. Ne listn e re t qeveris, Karzai ka mbajtur gjysmn e ministrave n ikje t ekzekutivit, prfshir gruan e vetme, Husn Banu Ghazanfar. Po kshtu n list jan dhe shum emra q mbshteten nga vendet perndimore.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.030Z

PS: Qeveria po shet pronat publike

Deputeti socialist, Eduart Shalsi, denoncoi shitjen e kopshtit nr. 26 n kryeqytet. Shalsi tha se bashkia dhe qeveria n vendimet e mparshme kishin planifikuar q kopshti t vazhdonte funksionin e tij n shrbim t komunitetit. "Qeveria e Sali Berishs ka futur pr privatizim kopshtin 26,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:26.101Z

Trajneri Kraft: Duro u vetofrua te LASK Linz

Biseda Nj tjetr lojtar shqiptar mund t’i bashkohet skuadrs s Bundesligs austriake, LASK Linz. Pas Ervin Skels dhe shqiptaro-maqedonasit Emin Sulimani, pr t cilt drejtuesit e ksaj skuadre kan shfaqur interes n listn e prforcimeve t mundshme sht futur edhe Klodian Duro. Mesfushori kuqezi i sht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.075Z

Forbes: Meksikani Slim, më i pasuri në botë

Ashtu si do vit, revista prestigjoze Forbes ka publikuar listn e personave m t pasur n bot. Por ndryshe nga 14 vitet e shkuara ajo kryesohet nga nj milarder i ri. Bhet fjal pr meksikanin, Karl Slim, biznesmen n fushn e telekomunikacionit, i cili l pas Presidentin e Mikrosoftit, Bill Gejts. Pasuria e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.917Z

Serbia nuk mund ti shkruajë e-mail Obamës

Mediat e Beogradit Serbia sht nj nga vendet e rralla n bot nga ku nuk mund t’i drgohet e-mail zyrs s Presidentit t SHBA-s, Barak Obams. N fakt, n faqen e internetit t Shtpis s Bardh, n pjesn e parashikuar pr drgimin e letrave elektronike Obams dhe bashkpuntorve t tij, Serbia nuk sht n listn e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.474Z

Mediu i pranishëm në seminarin shkencor mbi Prespën

N kuadr t projektit Menaxhimi i Qndrueshm i Ujrave Ndrkombtare “Liqeni i Presps”, Ministri i Mjedisit, Fatmir Mediu mori pjes n seminarin shkencor pr diseminimin e rezultateve kryesore t ktij Liqeni. Pasi u njoh me prezantimin e studimit Z.Mediu u sugjeroi studiuesve t pranishm q invest

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama