Rezultate te kerkimit per termin: +Lista

Meta: total 1000 / total_found 19195 / time 0.019 / keyword[0] lista / docs[0] 19195 / hits[0] 27561 /
Kreditë e këqija: Plani i shpëtimit, çfarë do bëhet me 35 kompanitë
  • 2015-08-30

Kreditë e këqija: Plani i shpëtimit, çfarë do bëhet me 35 kompanitë

Banka e Shqipërisë dhe Qeveria kanë finalizuar planin e ri të veprimit për uljen e kredive me probleme, i cili është shpërndarë këto ditë në banka dhe grupet e interesit për zbatim. Aksioni nis me miratimin e ligjit e ri të falimentit. Në tetor bankat dhe 35 korporatat që kanë 65%

Beqaj: Asociacioni, “Kali i Trojës” për rrënimin e Kosovës
  • 2015-08-30

Beqaj: Asociacioni, “Kali i Trojës” për rrënimin e Kosovës

Pas nënshkrimit të Marrëveshjeve ndërmjet të qeverive të Kosovës dhe Serbisë në Bruksel, për energji, telekomunikacion, themelimin e Asociacionit të Komunave Serbe, dhe lëvizjen e lirë mbi urën e Ibrit, reagimet në Kosovë

Koment Ballkani Perendimor mbetet i perjashtuar
  • 2015-08-28

Koment Ballkani Perendimor mbetet i perjashtuar

Transmetuar me 27082015 - 1756 Ne Vjene takohen kryeministrat nga e gjithe Europa ne Konferencen e dyte per Ballkanin Perendimor Nje takim i prapambetjes me arrogancen e pushtetit mendon Dragoslav Dedovicbr br br br Ballkani Perendimor eshte nje term te

Stojanoviq: Asociacioni nuk do të jetë problem për Kosovën
  • 2015-08-28

Stojanoviq: Asociacioni nuk do të jetë problem për Kosovën

Në vijë me gjuhën me të cilën ka folur shefi i tij Isa Mustafa, po vazhdon të flasë edhe zëvendësi i nga Lista Serbe, zëvendëskryeministri Branimir Stojanoviq, sa i përket kompetencave të Asociacionit të Komunave Serbe. Në një intervistë ekskluzive për RTV Dukagjinin, Stojanoviq ka

Zyrtare: Lista e Gjermanisë, ka plot befasi
  • 2015-08-28

Zyrtare: Lista e Gjermanisë, ka plot befasi

Joachim Low e ka zbuluar listën e të ftuarve për dy ndeshjet e radhës, ndaj Polonisë dhe Skocisë. Shkodran Mustafi e ka përfituar besimin e selektorit dhe përsëri është pjesë e listës. Në listën e të ftuarve ka edhe plot

VV proteston në Gjakovës kundër vizitës së disa serbëve në kishën e këtij qyteti (Foto)
  • 2015-08-28

VV proteston në Gjakovës kundër vizitës së disa serbëve në kishën e këtij qyteti (Foto)

Policia e Kosovës ka ndërhyrë për të shpërndarë një grup aktivistësh të Lëvizjes Vetëvendosje sot në Gjakovë të cilët protestonin kundër vizitës së disa serbëve në kishën serbe të k&eum

Pelegrinët serbë u pritën në Gjakovë me protesta (FOTO)
  • 2015-08-28

Pelegrinët serbë u pritën në Gjakovë me protesta (FOTO)

"Festa e Zonjës së Bekuar" kishte sjellë sot në Gjakovë një grup prej 260 pelegrinëve serbë. Ata, u nisën për të hyrë në Kishë qysh në orën 09:30 të mëngjesit dhe i vazhduan ritualet pa u penguar nga askush. Kjo, pasi që ata ruheshin nën masa të rrepta sigurie. Sigurinë nuk ua