Rezultate te kerkimit per termin: +Lista

Meta: total 1000 / total_found 21745 / time 0.010 / keyword[0] lista / docs[0] 21745 / hits[0] 31105 /
No Pic available
  • 2017-02-13

LISTA/ 17 krimet për të cilat akuzohej Hakmarrja për Drejtësi

Gjykata e Apelit për Krimet e Rënda ka dhënë pafajësi për 10 anëtarët e organizatës Hakmarrja për Drejtësi, një proces gjyqësor i cili ka zgjatur rreth dy dekada. Pafajësi është dhënë për Orik Shyti, Altin Arapi, Gentian Caka, Nikolin Novruzaj, Roland Shyti, Leart Shyti, Kreshnik

No Pic available
  • 2017-02-13

Gjyqtarët që skanë kaluar vetting-un, jo kandidatë për deputetë

Partia Socialiste kërkon që gjyqtarët që nuk kanë kaluar vetting-un të mos përfshihen në listat e kandidatëve në zgjedhjet e 18 qershorit. Propozojmë që çdo gjyqtar apo prokuror që nuk ka kaluar përmes procesit të vetting-ut, por është dorëhequr, apo që nuk ka përfunduar procesi

No Pic available
  • 2017-02-12

Kurti: Nëse ushtria do ishte me tender, qeveria do e kishte bërë me kohë

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, thotë se deputetët e Listës Serbe, të ndikuar nga Beogradi, po pengojnë proçesin e transformimit të FSK-së në një ushtrisë të mirëfilltë. I ftuar në Ora News, Kurti kritika shfaqi edhe ndaj qeverisë së Kosovës, kur tha se nëse ushtr

No Pic available
  • 2017-02-12

Albin Kurti: Muri i Mitrovicës perde që fsheh skenare të rrezikshme

Perde e një skene pas të cilës fshihen skenare të rrezikshme. Kështu e cilëson deputeti i Vetëvendosjes Albin Kurti, murin e shembur të Mitrovicës. I ftuar në intervistën e mbrëmjes në RTV Ora News, Kurti ngre shqetësimin për mosçarmatosjen e strukturave të Serbisë. Kurti: Mitrovic

No Pic available
  • 2017-02-12

Grabitja në Rinas/ Kush janë 10 personat që kishin dijeni për lëvizjen e parave?

Prokuroria e Tiranës dorëzoi dje në gjykatë kërkesën për caktimin e masës së sigurisë ndaj gjashtë punonjësve të policisë private Jaguar Security, të arrestuar pas grabitjes së 2.7 milionë eurove në rrugën e Rinasit. Organi i akuzës ka kërkuar caktimin e masës arrest me burg pa

Dhuratat qe meshkujt duhet te shmangin per Shen Valentin
  • 2017-02-12

Dhuratat qe meshkujt duhet te shmangin per Shen Valentin

brbrJemi ne prag te festes se Shen Valentinit dhe vec dashurise ndonje dhurate nuk do te ishte keq Duket se asgje nuk mund ta prishe kete atmosfere deri ne momentin qe merr dhurate dicka qe nuk e pret shte e vertete qe dhuraten e pranon dhe mbreti por kjo nuk do te thote qe te gjitha dhuratat jane t

No Pic available
  • 2017-02-11

Rrëfimi i dhimbshëm: Burri më rreh prej 22-vitesh, kam frikë për dy djemtë

Një grua nga fshati Miras në Korçë denoncoi në emisionin Fiks Fare dhunën 22-vjeçare të bashkëshortit të saj. Në një rrëfim të dhimbshëm, ajo tha se burri e dhunon fizikisht atë dhe dy djemtë e mitur. Trëndafile Hoxha thotë se ka frikë për jetën e djemve, 16 dhe 8 vjeç, pasi b