Rezultate te kerkimit per termin: +Listat

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:16.348Z

Probleme me listat zgjedhore

Probleme me listat zgjedhore E hene 28 Janar 2013 1707 p styletext-align justify Probleme me listat zgjedhoreMe afrimin e zgjedhjeve parlamentare shtohen edhe denoncimet e partive politike per manipulime me listat e zgjedhesve Numri dy i bashkise se Pogradecit ka ngritur shqetesimin se list

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:27.873Z

Miraka:Te rishikohen listat

Instituti i te Perndjekurve Politik, i cili varet nga Kryeministria kerkon qe te perfshihen ne listat e te persekutuarve qe do te marrin demshperblim edhe emrat e atyre qe jane pushkatuar pa gjyq, jane internuar pa vendim si dhe ata qe nuk kane trazhgimtare. Nderkohe puna me listat e atyre qe kane a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:58.837Z

Kukes, probleme me listat

Shtabi elektoral i PS ne Kukes thote se ka zbuluar heqjen nga listat perfundimtare te KZAZ, te votuesve antare te PS. Disa prej personave qe u eshte hequr emri nga listat jane edhe komisionere te PS ne qendrat e votimit. Per kete problem askush nga KZAZ e Kukesit nuk pranon te prononcohe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:27.203Z

Listat e hapura dhe listat e mbyllura

MYSLIM MURRIZI Kam disa ditë që po dëg joj një debat rreth sistemit zgjedhor me lista të hapura apo lista të mbyllura. Më ka habitur shumë ky propozim kur e dëgjova nga një njeri anonim në politikë por që punon ministër, për arsye që i dinë të gjithë. Ishte shumë banale kur dëg

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:22.796Z

Listat paraprake, dështon afati

Autori i Lajmit: Suela TopiDështon afati për hartimin e listave paraprake. Në bazë të ligjit, 15 ditë pas shpalljes së datës së zgjedhjeve, njësitë bashkiake duhet të kishin shpallur listat. Por edhe pse ka kaluar një javë nga ky afat, asnjë minibashki nuk ka publikuar listat paraprak

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:49.568Z

KQZ: Dorezuan listat 38 parti

Pritet qe dy partite e medha, te paraqesin sot emrat e kandidateve per deputete Rreth 50 kryetare te bashkive dhe komunave ne vend, rrezikojne ndjekje penale, pasi edhe pas gjobitjes nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, nuk kane dorezuar listat e zgjedhesve. Zedhenesi i ketij komisioni, Leonard Olli,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.665Z

Listat nuk preken pavaresisht problemeve

KZAZ-ja e Korces u pergjigjet ankesave te socialisteve U kujtuat vone nuk ka me kohe Ne zgjedhje do te shkohet me listat aktuale nuk ka me kohe per korrigjime. Kjo eshte pergjigjja qe Komisioni Zonal i Administrimit te Zgjedhjeve ne Korce i dha dje deges lokale te Partise Socialiste ne lidhje me pro

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama