Rezultate te kerkimit per termin: +Llapashtic

Meta: total 48 / total_found 48 / time 0.000 / keyword[0] llapashtic / docs[0] 48 / hits[0] 65 /
Këto vende nesër mbesin pa rrymë
  • 2016-08-10

Këto vende nesër mbesin pa rrymë

KEDS-i ka njoftuar për ndërprerjet e planifikuara të furnizimit me energji elektrike në disa zona, për shkak të mirëmbajtjes së rrjetit nëpër distrikte. Prishtinë Më 11.08.2016 ne NS 110/35/10 kV Prishtina 1 do të shkyçen: Dalja 10 kV J15 Kampi Jordanez (10000010) prej orës 16:00 - 20

Aksident i rëndë në Podujevë (Foto)
  • 2016-01-21

Aksident i rëndë në Podujevë (Foto)

Një aksident i rëndë ka ndodhur para pak çastesh në Podujevë, raporton Indeksonline. Lexuesit e portalit, të cilët kanë dërguar fotografi thonë se në aksident ka edhe persona të lënduar rëndë, të cilët pas ak

Kur Rugova dhe Surroi pranonin dialog pa kushte me Millosheviqin (Video)
  • 2016-01-06

Kur Rugova dhe Surroi pranonin dialog pa kushte me Millosheviqin (Video)

Në Facebook është shpërndarë një video e paparë e kronikës së zgjedhur të Radio Televizionit Publik të Serbisë nga takimi i delegacionit të Kosovës në krye me ish presidentin, Ibrahim Rugova me diktatorin serb, Sllobodan Mill

Kaçanikasi ndihmon llapjanin, ish ushtarin e UÇK-së (Video)
  • 2015-06-24

Kaçanikasi ndihmon llapjanin, ish ushtarin e UÇK-së (Video)

Në vazhdën e dhurimit të ndihmave, dhe ndertimit të disa shtëpive nga “Shoqata humanitare kaçinakse”, sot ata kanë qenë në vizitë tek shtëpia e Skender Havollit për ti dhuruar një shumë te hollash, dhe gjëra ush

Varrezat dhe lapidarët e dëshmorëve në shoqëri të mbeturinave (foto)
  • 2015-03-22

Varrezat dhe lapidarët e dëshmorëve në shoqëri të mbeturinave (foto)

Varrezat e dëshmorëve, në disa mjedise, janë në gjendje të mjerueshme dhe hiq më mirë nuk janë as disa prej lapidarëve që u ngritën në nderim të dëshmorëve. Kjo gjendje reflekton moskujdesin tonë institucional për mirëmbajtjen e varrezave dhe lapidarëve të dëshmorëve. Në dis

Boshatisen fshatrat e Llapit
  • 2015-02-01

Boshatisen fshatrat e Llapit

Fshatra të tëra të Podujevës po boshatisen nga banorët, të cilët po emigrojnë ilegalisht në Evropë, ndërsa shtëpitë e këtyre fshatrave të cilave u është vënë dryni janë të panumërta. Rexhep Fejzullahu i ka vënë drynin shtëpisë së tij në fshatin Sfeçël të Podujevës dh

Beatrix Ramosaj, Gjirës: Qare ski pa ardhë në Llapashticë
  • 2014-09-02

Beatrix Ramosaj, Gjirës: Qare ski pa ardhë në Llapashticë

Beatrix Ramosaj po "kënaqet" në rrjetet sociale. Bukuroshja e estradës kosovare vazhdon të jetë aktive në llogarinë e saj në Facebook. Shumë statuse, like, komente, dhe shaka shkëmben Beatrix në Facebook. Së fundi ajo në fsha