Rezultate te kerkimit per termin: +Llogaritja

Meta: total 1000 / total_found 1317 / time 0.000 / keyword[0] llogaritja / docs[0] 1317 / hits[0] 1633 /
No Pic available
  • 2017-04-29

Olta Gixhari në gjyq me vajzën e deputetit socialist, fiton 5500 euro dëmshpërblim

Një reklamë, e realizuar gjatë vitit 2014 është bërë shkak i një konflikti mes aktores së mirënjohur Olta Gixhari dhe vajzës së deputetit shqiptar Dashamir Peza, Amantias. Por, mosmarrëveshja mes vajzave është zgjidhur tashmë në gjykatë. Për më shumë se një vit ka zgjatur proce

No Pic available
  • 2017-03-20

Minimumi jetik, Qeveria hedh poshtë nismën e Blushit dhe Hafizit

Qeveria rrëzon nismën e deputetëve të LIBRA-s Ben Blushi dhe Mimoza Hafizi me njohjen e minimumiy jetik në masën 17 mijë lekë më argumentin se ka kosto në buxhet dhe nuk janë kryer konsultimet me grupet e interesit. Deputetët Blushi dhe Hafizi e konsideruan këtë argument si jo serioz,

No Pic available
  • 2017-03-15

Rriten pagat e policëve sipas viteve të shërbimit

Qeveria ka miratuar strukturën e re të nivelit të pagave për gradë dhe shtesave mbi pagën e punonjësve të Policisë së Shtetit. Sipas vendimit të qeverisë, rritja e pagave do të bëhet çdo vit vjetërsi shërbimi në masën e 1 për qind për vit, deri në 25 vite. Kjo do të thotë se

No Pic available
  • 2017-01-27

Harrohet Kukësi, aeroporti ri do të jetë në Jug

Njëmbëdhjetë muaj pas zgjidhjes me marrëveshje të ekskluzivitetit që ka në ajrin e Shqipërisë konçesionari i aeroportit të Tiranës, Ministria e Transportit dhe Infrastrukturës ka ndryshuar direktivat për të ndërtimin e aeroportit të ri. Bëhet fjalë për ngritjen e një piste për

Kush rreh gruan dënohet me 3 vjet burg, stërhiqet kallëzimi
  • 2017-01-05

Kush rreh gruan dënohet me 3 vjet burg, stërhiqet kallëzimi

Kush rreh gruan në mënyrë të përsëritur, edhe nëse e dëmtuara do të tërheqë denoncimin, siç ndodh zakonisht, dhunuesi nuk do ti shpëtojë më hetimit dhe ndëshkimit. Kështu parashikon paketa me ndryshimet e reja në Kodin Penal. Projektligji, i propozuar nga Ministria e Drejtësis

Duam shperblim ose protesta
  • 2016-12-19

Duam shperblim ose protesta

p styletext-align justifyMesuesit e arsimit parauniversitar kercenojne me protesta dhe bojkot te mesimit Te perfaqesuar nga dy sindikatat ata kerkojne shperblimin prej 10 mije lekesh te rinj detyrim ligjor qe sipas tyre rrjedh nga Kodi i Punes Per kete ceshtje dhe disa te tjera kreret e sindikatave

Raporti/ Bllokohet rritja pagave për gjyqtarët, kusht Vetting-u i pezulluar nga vetë Unioni!
  • 2016-12-01

Raporti/ Bllokohet rritja pagave për gjyqtarët, kusht Vetting-u i pezulluar nga vetë Unioni!

Rritja e pagave për njerëzit e drejtësisë do të kushtëzohet me zhbllokimin dhe zbatimin e ligjit të Vetingut, i cili është ngrirë me kërkesë të Partisë Demokratike dhe Unionit të Gjyqtarëve. Nuk do të ketë dyfishim të rrogave për 800 gjyqtarë dhe prokurorë, për vitin 2017,