Rezultate te kerkimit per termin: +Llorente

Meta: total 321 / total_found 321 / time 0.000 / keyword[0] llorente / docs[0] 321 / hits[0] 458 /
No Pic available
  • 2018-12-22

Reali e mbyll vitin me trofe, triumfon në Botërorin e Klubeve

Reali i Madridit i shtoi palmaresit të tij një tjetër trofe të Botërorit për Klube, i katërti i fituar nga klubi meregues pas sukseseve të arritura në vitet 2014, 2016 dhe 2017. Skuadra e drejtuar nga Santiago Solari fitoi thellë 4-1 me Al Ain në Zayed Sports City Stadium të Abu Dhabit,

Reali i Madridit piketon talentin e Valencias
  • 2018-03-29

Reali i Madridit piketon talentin e Valencias

Carlos Soler, mesfushori i avancuar i Valencias, është një ndër objektivat primarë të Realit të Madridit për sezonin e ardhshëm. Futbollisti i kombëtares U-21 të Spanjës, ka një kontratë deri në vitin 2021 me Valencian dhe një klauzolë për prishjen e saj që arrin në 80 milionë e

Ironia bardhezi e Allegrit, fitues i padëshiruar
  • 2018-03-09

Ironia bardhezi e Allegrit, fitues i padëshiruar

Ata nuk do ta duan kurrë, ose të paktën, nuk do ta duan të gjithë. Është ky fati i Massimiliano Allegrit, me tifozërinë bardhezi, që nuk rresht së kritikuari teknikun dhe lojën e skuadrës. Pavarësisht se Allegri ka bërë më mirë se kushdo, pavarësisht se ka shkuar lart e më lart,

R. Madrid, Asensio qëndron deri në vitin 2023
  • 2017-09-29

R. Madrid, Asensio qëndron deri në vitin 2023

Marco Asensio te Real Madrid deri në Qershor të vitit 2023. Kështu pas rinovimeve me Marcelo, Isco, Dani Carvajal, Karim Benzema dhe Marcos Llorente, mesfushori spanjoll është lojtari i radhës që blindohet nga Los Blancos. Kontrata e mëparshme e 21-vjeçarit skadonte në vitin 2020, por madr

Europa League, Arsenal, Lazio e Nice një hap drejt kualifikimit
  • 2017-09-28

Europa League, Arsenal, Lazio e Nice një hap drejt kualifikimit

Arsenal, Lazio dhe Nice hodhën një hap drejt kualifikimit që pas dy ndeshjeve të para në grupe me Topcinjtë dhe francezët që morën fitoret e  dyta në grupet e tyre. Në Grupin H, anglezët e patën të thjeshtë përballë Bate Borisovit teksa fituan me rezultatin e thellë 4-2. Walcott i

Enis Bardhi, tjetër perlë me Levanten (Video)
  • 2017-09-22

Enis Bardhi, tjetër perlë me Levanten (Video)

Tjetër perlë e Enis Bardhit me Levanten në Primera Division. Në ndeshjen përmbyllëse të javës së pestë të La Ligas, futbollisti shqiptar, por që përfaqëson Maqedoninë, shënoi golin e tretë dhe të fundit në fitoren 3-0 ndaj Real Socidadit, teksa më parë kishin shënuar Chema dhe

Lacio e Arsenal nuk zhgënjejnë në Europa League
  • 2017-09-15

Lacio e Arsenal nuk zhgënjejnë në Europa League

Në Grupin G, Steaua e Bukureshtit nuk hasi kurrfarë vështirësie pë të mundur 3-0 Viktoria Plzen. Rumunët shënuan dy herë në pjesën e parë me Budescun, në të 21-të dhe 44-trë, ndërsa rezultati përfundimtar u vulos nga Alibec. Hapoel Ber Sheva shfrytëzoi faktorin fushë për të mun