Rezultate te kerkimit per termin: +Llukov

Meta: total 26 / total_found 26 / time 0.000 / keyword[0] llukov / docs[0] 26 / hits[0] 39 /
Sela: Nuk mund të jemi bashkë me njerëz që janë kundër Lagjes së trimave
  • 2015-06-07

Sela: Nuk mund të jemi bashkë me njerëz që janë kundër Lagjes së trimave

Nuk mund të bëjmë koalicion me njerëz që nuk votuan të ndihmohen qytetarët e Kumanovës, thotë për Alsat kryetari i komunës së Strugës, Zijadin Sela. Sipas tij, VMRO-DPMNE-ja tashmë e ka humbur kredibilitetin e vet në Strug&eu

No Pic available
  • 2014-12-10

Maqedonia shkon deri në Strasburg, pasi këmbëngul në grabitjen e lumit Radika

Komiteti i përhershëm i Konventës së Bernës pranë Këshillit të Evropës do të kontrollojë nëse ka shkelje të dispozitave gjatë projekteve për ndërtimin e 18 projekteve hidro-energjetike të Maqedonisë, ku bie në sy i ashtuquajturi "hec i Fushës së Lukovës", i cili s'është

Knjaz Gruevski po i bjen Radikës?!
  • 2014-01-26

Knjaz Gruevski po i bjen Radikës?!

26-01-2014 / Nga Agim Popoci SSSAASSQeveria maqedone dhe Banka Botërore po këmbëngulin në një pazar që shkatërron dibranët dhe rrënon ekuilibrat ekonomikë të shtetit shqiptar. Burimi i Radikës është vendi i krimit që po

No Pic available
  • 2014-01-26

Radika, një histori dyvjeçare për ta rrëmbyer

Një panoramë e çështjes dhe skenat dhe prapaskenat mes qeverisë së Maqedonisë dhe Shqipërisë? A do ti merret ujërat Radikës dhe nëse ndodh, sa ujë do ti merret dhe cilat janë ndikimet në mjedis? Një vështrim Pro dhe Kundër që nga nisja e kësaj historie deri më sot. Nga Bujar

Konsultime per Radiken edhe ne muajt ne vijim
  • 2014-01-25

Konsultime per Radiken edhe ne muajt ne vijim

Drejtoresha e Zyrës së Bankës Botërore në Maqedoni, Tatiana Proskuryakova bën të ditura detaje teknike rreth projektit energjetik në Fushën e Lukovës, qe parashikon devijimin e lumit Radika. Zyrtarja e larte thote se Banka Botërore, do të

Proskuryakova: HEC-i i Lukovës me kërkesë të qeverisë maqedonase, Tirana do të merret në konsideratë
  • 2014-01-25

Proskuryakova: HEC-i i Lukovës me kërkesë të qeverisë maqedonase, Tirana do të merret në konsideratë

Radika Drejtoresha e BB-së në Maqedoni thotë se do të realizohen konsultat e nevojshme Konsultat - Ne do të vazhdojmë të takohemi me të gjithë aktorët e interesuar. Konsultimi i ardhshëm publik do të mbahet në muajt në vijim për të diskutuar propozim-vlerësimin për ndikimin mjedis

No Pic available
  • 2014-01-25

Ministrat e Ali Ahmetit gënjyen në Tiranë

25-01-2014 / Gazeta 55 SSSAASSBanka Botërore në Shkup përgënjeshtron 5 ministra shqiptarë, thotë se po punon për HEC-in e Radikës - 3 ministra të kabinetit “Rama” dhe dy ministra shqiptarë të qeverisë “Gruevski&rdquo