Rezultate te kerkimit per termin: +Loay +Mudhoon

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:33.364Z

Pse feja islame dhe Perndimi nuk jan kontradikt

Sipas nj studimi t institutit t Uashingtonit Pew Research Center numri i myslimanve n Europ do t rritet. Megjithat kjo nuk sht arsye pr t ndjellë fantazmn e islamizimit t Perndimit, mendon Loay Mudhoon.   Nga Loay Mudhoon Numri i myslimanve n Europ do t rritet dukshm dhe Europa do t bhet m my

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:14.400Z

Lufte fetare ne Lindjen e Mesme

Transmetuar me 26112014 - 2327 Loay Mudhoon Me atentatin e shemtuar ne nje sinagoge ne Jeruzalem konflikti i Lindjes se Mesme merr nje dimension te ri tensionimin fetar Me kete ai rrezikon te behet i pazgjidhshembr br Nga Loay Mudho

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:30.719Z

Manifest për një fe islame moderne

Intelektualët myslimanë kërkojnë një fe islame të reformuar, ata duan zhvillimin e një feje që përshtatet me shekullin 21. Loay Mudhoon e përshëndet këtë manifest për një fe moderne islame. Nga Loay Mudhoon Në një manifest të formuluar shumë qartë, katër intelektualë të njo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.990Z

Me se shumti protestojne shiitet - Protestat ne Bahrein mbartin edhe dimensionin fetar

Qe nga fillimi i kesaj jave ne shtetin e vogel te Gjirit persik Bahrein po protestojne me mijera njerez kunder politikes se qeverise. Vetem te merkuren 16.2. ne kryeqytetin Manama ne varrimin e nje protestuesi te vrare moren pjese rreth 2000 qytetare. Te pakten tre njerez humben jeten si pasoje e p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:30.849Z

Vetëm sunitët mund ta mundin IS

Nga Loay Mudhoon Pa dyshim që sulmet masive ajrore të koalicionit të drejtuar nga Shtetet e Bashkuara kundër të ashtuquajturit Shteti islamik (IS) kanë ndikuar dukshëm që të ndalohej fillimisht zgjerimi territorial i pseudo-kalifatit të xhihadistëve. Edhe çlirimi i qytetit verior kufita

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama