Rezultate te kerkimit per termin: +Lobing

Total: 430
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:22.792Z

Kapelo, lobing per Angline

Trajneri i kombetares se Anglise, Fabio Kapelo eshte duke bere lobing, qe te fitoje kandidatura e Anglise, ne organizimin e kampionatit Boteror te Futbollit, ne vitin 2018. "Anglia eshte nje vend fantastik," - theksoi Kapelo. "Nje vend qe e do shume futbollin dhe njerezit jetojne me kete loje." Akt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:58.305Z

Berisha lobing per energjine

E shtune 04 Shkurt 2012 1249 Berisha ne Konferencen e 48-te te Sigurise te MynihutKryeministri Berisha ka shfrytezuar Konferencen e 48-te te Sigurise te Mynihut per te bere lobing qe gazsjellesi nga deti Kaspik te kaloje ne territorin shqiptar. Shefi i ekzekutivit Berisha ka deklaruar se ceshtja

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:49.547Z

Panariti në Bruksel, lobing për statusin

Gazeta ShqipMinistri i Jashtëm pritet të takojë Fulen, Kukan, por dhe krerët e PSE-së Shefi i diplomacisë shqiptare, Edmond Panariti, ka nisur dje një vizitë intensive në kryeqytetin europian, ku do të lobojë për opinionin që pritet të japë Brukseli në lidhje me statusin kandidat. Nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:21.929Z

NATO, diplomacia shqiptare lobing per anetaresim

Kreu i qeverise, Berisha, u shpreh dje, ne Elbasan, me optimist se asnjehere me pare ne lidhje me marrjen e fteses per anetaresimin e Shqiperise ne NATO ne samitin e Bukureshtit, qe mbahet ne fillim te muajit prill. Prej muajsh, Kryeministri Berisha dhe diplomacia shqiptare po bejne lobing pothuajse

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:23.241Z

Biberaj, lobing per NATO-n ne Keshillin e Europes

Politika shqiptare po vazhdon te shfrytezoj te gjitha mundesite per te lobuar ne lidhje me marrjen e fteses per antaresimin ne NATO te Shqiperise ne samitin e Prillit ne Bukuresht. Keshtu kryetari i Delegacionit Parlamentar shqiptar ne Keshillit Europian, Aleksander Biberaj ka shfrytezuar pjesemarrj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:57.400Z

Topalli- Lozancic: Lobing per integrimin

Kryetarja e Kuvendit Jozefina Topalli i kerkoi dje Kryetarit te Parlamentit te Bosnje Hercegovines, Niko Lozancic, lobing per anetaresim ne Evrope dhe heqjen e regjimit te vizave mes dy vendeve. Gjate nje takimi zhvilluar ne kryesine e Kuvendit, me rastin e vizites zyrtare te Lozancic, Topalli u fok

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:30.601Z

Meta: Lobing për Kosovën, forcim lidhjesh me Serbinë

Tiranë, 26 tetor, NOA Shqipëria do të vazhdojë të realizojë lobing për çështjen e pavarësisë së Kosovës në arenën ndërkombëtare, sikundër nga ana tjetër do të forcojë edhe marrdhëniet me Serbinë. Një qëndrim të tillë të qeverisë shqiptare lidhur me diplomacinë ndaj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama