Rezultate te kerkimit per termin: +Loeb

Total: 42
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:58.792Z

Loeb lamtumire si fitues

Nëntë herë kampioni i botës, Sebastien Loeb e ka mbyllur sezonin 2012 me fitoren e nëntë, duke triumfuar në rally-n e Spanjës. Francezi e mbylli garën shtatë sekonda përpara pilotit Jari-Matti Latvala me Ford, ndërsa shoku i tij i skuadr&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.836Z

France, Loeb shpallet “Kampioni i Kampioneve 09”

Sebastien Loeb, pasi ka fituar per te gjashten here garat rally eshte shpallur “Kampioni i Kampioneve 2009”, sipas se perditshmes sportive franceze “L’Equipe”. Titulli ne fjale i jepet cdo 12 muaj atletit francez qe ka dalluar me shume ne aktivitetet sportive

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:56.714Z

Rally Akropolis, Hirvonen ngushton diferencen me Loeb

Finlandezi Miko Hirvonen triumfoi ne “Rally Akropolis”, etapa e 8-te e boterorit 2009, duke rihapur luften per titullin kampion, pasi tashme diferenca me kryesuesin Sebastian Loeb ka zbritur ne 7 pike. Piloti i Ford-it mundi te mbylle i pari kete gare, 1 minute e 22 sekonda m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.503Z

Rally Loeb Do te terhiqem ne fund te 2011-s

Michael Schumaher i Rallyt Sbastien Loeb tregoi per revisten franceze Paris Match se ne fund te vitit te ardhshem do te terhiqet Me stilin e tij te te dhenit te makines ka mahnitur Francen nderkohe qe me fjalet e publikuara tek revista Paris Match Sbastien Loeb ka shokuar te gjith

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:42.572Z

Peugeot 208 T16, Sebastien Loeb do të sfidojë majat më të larta (FOTO)

Sfida është më 30 qershor, por adrenalina ka nisur të vërshojë lumë në shtëpi Peugeot. Dhe që nga provat e fundit, po përjetohet një tronditje e sfidës me askënd tjetër veçse Sebastien Loeb, 9 herë kampioni i botës në tubim. Ai do të udhëheqë 208 T16 Pikes Peak për të ngjitur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:44.210Z

GARAT “RALLY 2008”: LOEB NIS FUSHATEN NE MONTECARLO

Francezi Sebastien Loeb startoi fushatën për një rekord të paprecedent në kampionatin botëror të relit, duke synuar titullin e pestë radhazi gjatë hapjes së sezonit në Montekarlo. Vititn e kaluar piloti francez fitoi në këtë pistë dhe kërkon që me Citroenin e tij të tregojë më t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama