Rezultate te kerkimit per termin: +Lojrat

Meta: total 1000 / total_found 1340 / time 0.000 / keyword[0] lojrat / docs[0] 1340 / hits[0] 1897 /
KUR SOVRANIT I SERVIRET NOCI DHE RROKU I POLITIKËS!
  • 2019-04-10

KUR SOVRANIT I SERVIRET NOCI DHE RROKU I POLITIKËS!

Nga Ilir ÇUMANI (Kujtesë në prag të zgjedhjeve të 30 qershorit) Që politika shqiptare e ka katandisur Shqipërinë në një skenë tragjikomike ku e gjithë dynjaja, brenda dhe jashtë, shqyejnë sytë e shkulin brinjët nga e qeshura, kjo tashmë nuk përbën më asnjë risi, asnjë lajm! E d

Kafe, internet dhe Ja si e vrasin kohën të rinjtë shqiptarë
  • 2019-04-04

Kafe, internet dhe Ja si e vrasin kohën të rinjtë shqiptarë

Që nga koha e kaluar në kafene deri te sporti, përdorimi i internetit dhe vullnetarizmi, këto janë aktivitetet kryesore që kryejnë të rinjtë shqiptarë. Sipas një studimi të kryer nga Fondacioni Friedrich Ebert në Tiranë, të rinjtë shqiptarë haxhojnë çdo ditë mesatarisht, 2.3 or

No Pic available
  • 2018-12-25

Levy Strauss dhe mbrojtja e kulturave

Njeriu që para disa vitesh festoi shekullin e vet, nuk ishte një banor i zakonshëm, por ai me të drejtë mund të quhet mendimtari i shekullit, jo thjesht për moshën e tij, por për atë çka ai solli në shkencat humane dhe kulturën botërore. Ky është akademiku francez Claude Levi-Strauss

Mbyllen të gjitha, Braçe nxjerr pr/ligjin: Ndalen edhe bastet nga jashtë
  • 2018-10-23

Mbyllen të gjitha, Braçe nxjerr pr/ligjin: Ndalen edhe bastet nga jashtë

Pasi e përshëndeti nismën e qeverisë për ndalimin e lojërave të fatit që nga 1 janari i vitit të ardhshëm, kryetari i Komisionit të Ekonomisë, Erjon Braçe ka publikuar në rrjetet sociale, pr/ligjin e hartuar nga qeveria, që do të votohet të enjten në Kuvend. MBYLLEN TE GJITHA; BAST

Lija nga 70 mln lekë, biznesmeni nga Tirana rrëfen eksperiencën me bixhozin
  • 2018-10-18

Lija nga 70 mln lekë, biznesmeni nga Tirana rrëfen eksperiencën me bixhozin

Top Story raporton se qarkullimi vjetor zyrtar i industrisë së kumarit, arriti në 16 deri në 17 miliardë lekë, ose në mbi 130 milion euro. E ndërsa evazioni fiskal është më i frikshëm. E gjithë kjo para e qarkulluar nga shqiptarët kundrejt lojërave të fatit, fuqinë motorrike e merr

Bastet, 4000 sallone informale; Kumarin e kontrollon bota e krimit
  • 2018-10-18

Bastet, 4000 sallone informale; Kumarin e kontrollon bota e krimit

Ligji i hartuar në vitin 2015 për lojërat e fatit, dhe i ndryshuar në parlament, solli reduktimin e numërit të kazinove elektronike, por në anën tjetër bastet sportive u përhapën në çdo pallat, shkollë dhe institucion. Sipas të dhënave zyrtare nga Autoriteti Mbikqyrës i Lojrave te F

Mbyllja e basteve dhe kazinove, Rama: Edhe unë jam i mërzitur!
  • 2018-10-12

Mbyllja e basteve dhe kazinove, Rama: Edhe unë jam i mërzitur!

Në rubrikën e tij Përgjigjia Ime, kryeministri Rama ka sjellë edhe njëherë në vëmendje projektligjin për lojrat e fatit. Para ndjekësve të shumtë, Rama është shprehur se ka dashur që këtë vendim ta merrte më parë siç edhe kishte premtuar, por nuk ia kishte dalë për shkak të nj