Rezultate te kerkimit per termin: +Lojrat +Olimpike +Pekin

Meta: total 88 / total_found 88 / time 0.001 / keyword[0] lojrat / docs[0] 1165 / hits[0] 1605 / keyword[1] olimpike / docs[1] 3856 / hits[1] 7785 / keyword[2] pekin / docs[2] 2895 / hits[2] 4189 /
Kine alarm per shpernguljet e detyruara
  • 2012-10-11

Kine alarm per shpernguljet e detyruara

Shpërnguljet e detyruara në Kinë janë rritur në mënyrë drastike në vitet e fundit, ndërsa autoritetet i japin përparësi zhvillimit të biznesit, pa llogaritur të drejtat e banorëve vendas. Alarmi u dha ditën e enjte n

Olimpistja mbytet si klandestine rruges per Itali
  • 2012-08-21

Olimpistja mbytet si klandestine rruges per Itali

Një atlete olimpiste somaleze u mbyt në Detin Mesdhe ndërsa tentonte të arrinte brigjet italiane me një anije klandestine. Vrapuesja Samia Yusuf Omar ishte duke u përpjekur të mbërrinte në Europë nga Libia në prill, por mjeti lundrues n

Londer 2012 SHBA merr arin ne basketboll
  • 2012-08-13

Londer 2012 SHBA merr arin ne basketboll

Kombëtarja amerikane në basketboll për meshkuj ka mbrojtur titullin kampion olimpik pasi ka mundur në finale përfaqësuesen e Spanjës, atë që mundi edhe 4 vjet më parë në Pekin. Amerikanët fituan 107-100 duke marrë medaljen e art&e

Lamtumirë “Londër 2012”, ceremoni madhështore në Britani
  • 2012-08-13

Lamtumirë “Londër 2012”, ceremoni madhështore në Britani

Lojërat Olimpike “Londër 2012” kanë përfunduar dhe organizatorët vendosën t`i thonë lamtumirë publikut me muzikë për tre orë rresht. Ceremonia e mbylljes titullohej `A Symphony British Music` dhe kishte si qëllim prezantimin e

Gara e 100 metrave ne Londer me e shpejta ne histori
  • 2012-08-07

Gara e 100 metrave ne Londer me e shpejta ne histori

Gjithçka varej nga ai, nga Usain Bolt. Veçse, në pistë ishin edhe 7 atletë të tjerë, ajka e garës së 100 metrave. Ky spektakël i madh nuk zhgënjeu duke u bërë konkurrimi më i shpejtë në histori dhe duke përfundu

No Pic available
  • 2012-08-07

Michael Phelps, planet e tij për të ardhmen

UASHINGTON-Notari Michael Phelps, sportisti me dekorata më shumë se cdo notar tjetër në histori, thotë se i ka arritur të gjitha qëllimet dhe ëndrrat e tij në sportin e notit dhe se tani dëshiron të shijojë jetën. Phelps mban tani 3 re

Pozitiv kampioni olimpik i ecjes sportive
  • 2012-08-07

Pozitiv kampioni olimpik i ecjes sportive

Një atlet italian u shndërrua në rastin e radhës së rezultuar pozitiv, përgjatë kontrolleve antidoping që zhvillohen në mënyrë të rregullt në Lojrat Olimpike të Londrës. 28-vjeçari Alex Schwazer, i cili duhet