Rezultate te kerkimit per termin: +Lojerat +Olimpike

Total: 332
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:18.820Z

Mundja amp Lojerat Olimpike

Mundja amp Lojerat Olimpike E hene 18 Shkurt 2013 1817 Presidenti Martin BibaVendimi i komitetit olimpik nderkombetar per te perjashtuar mundjen nga lojerat olimpike 2020 ka ngjallur reagim edhe nga federate shqiptare Presidenti Martin Biba deklaron se ka kerkuar edhe ndihmen e komitetit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:15.314Z

Revolucion ne Lojerat Olimpike

Ndryshim revolucionar per Lojerat Olimpike Ne te ardhmen disa nga garat olimpike do te mund te zhvillohen edhe ne qytete apo madje edhe shtete te tjera dhe jo vetem ne seline zyrtare te Lojeravebr br Komiteti Olimpik Nderkombetar votoi unanimisht duke bere dhe modifikimet relative ne Karten Olimpi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.824Z

Mynihu kandidon per Lojerat Olimpike 2018

Por a do te shkoje cdo gje mire per kandidaturen e Mynihut per tu bere nikoqir i lojerave olimpike. Pas muajsh me falimentime dhe avari te merkuren me 6 tetor 2010 projekti ambicioz mori miratimin e Keshillit te qytetit te Mynihut te keshillit komunal te Garmisch-Partenkirchenitsi dhe te qeverise s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:30.710Z

Afrohen Lojerat Olimpike te Londres

Olimpiada e Londres eshte me pak se njeqind dite larg. Anembane botes shume konkurrenteve u duhet ende te kualifikohen per te marre pjese ne garat gjate gjashtembedhjete diteve te aktivitetit. Te tjere sportiste po hyjne ne javet e fundit te trajnimit. Kryeqyteti britanik eshte pothuajse gati per te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:28.980Z

U-15 ne Zvicer per Lojerat Olimpike

Perfaqesuesja Under-15 e Shqiperise  fillon sot aventuren per Lojerat Olimpike Rinore, “Singapor 2010”. Pasi ka perfunduar pergatitjet ne Maqedoni, skuadra e trajnerit Sulejman Demollari do te marre pjese ne turneun eliminator ne Zvicres. Ne fazen e zhvilluar gjate kesaj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:38.285Z

Lindita kodra, qitesja qe prezanton Shqiperine ne Lojerat Olimpike

Qitesja shqiptare Lindita Kodra, fituese e Medaljes se Arte dhe Kampione e Evropes, titull te cilin ajo e fitoi nje vit me pare ne Granada te Spanjes, me ushtrimin 25 metra, nisi dje garen ne Lojerat Olimpike Pekin 2008. Qitesja Kodra konkurroi ne ushtrimin e 10 metrave pistolete ajrore, ne paraelim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:38.284Z

Merren medaljet e para te arta ne Lojerat Olimpike

PEKIN: Ne Lojerat olimpike jane marre medaljet e para te arta. Cekja Katerina Emons, eshte fituesja e pare e olimpiades se Pekinit. 24 vjecarja fitoi medaljen e arte ne qitje ne ajer. Medaljen e pare per Kinen e morri peshengritesja Chen Xiexia ne kategorine e 48 kilogrameve. Sot te shtunen do te zh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama